על הקשר בין ביוב לבין מקקים

 לא פעם, נהוג לומר שאחרי מלחמה גרעינית היצור היחיד היחידי שיישאר – יהיו המקקים. יש לציין, שיש אמת רבה במשפט זה. הסיבה לכך היא שהמקקים, אולי יותר מכל יצרו חי אחר – הם סתגלנים מושלמים. אין זה מפתיע אם כן לגלות שלאורך שנים – המקקים הגיל ואת עצמם לחיות גם בתוך הביוב – אזור שבו יש מעט מאד יצורים חיים, אך מהווה כר גידול פורה מאד למקקים. כמובן שמבחינתכם, הדבר אומר שיש צורך להזמין שירותים של ביובית, במידה ויש בעיה בתשתית הביוב. אולם מה יש בביוב שכל כך מושך את המקקים, ומה ההשלכות של השילוב ביניהם?

 

כל מה שרציתם לדעת על הקשר

  • מה מושך את המקקים? – בניגוד לסטיגמה הכללית, מה שמושך את המקקים לביוב הוא לא פשוט הלכלוך. האמת היא שבתוך הביוב, יש פשוט לא מעט חומרים מזינים מאד עבור המקקים. האזורים החשוכים והלחים מהווים גם כר פורה להתרבות של המקקים, בתנאי אקלים שהם אידאליים מבחינתם. כמובן ששאיבה באמצעות ביובית, מונעת את התפוצה של המקקים למעלה.
  • מה קורה כשהמקקים בבית? – מאחר שיש קשר ישיר בין הביוב לבין המקקים, רובנו מתחלחלים כשאנו פוגשים במקק, ומסיבה הגיונית מאד. מאחר שהם חיים בביוב – המקקים עלולים לשאת איתם מחלות שונות, ובעיקר לזהם לנו את הבית. כשמדובר על מקקים שמגיחים מכל פינה – יש להזמין גם שירותי הדברה, אך גם להזמין שירותי ביובית שיבואו לראות האם יש בעיה בביוב.

 

החשיבות בפעילות משולבת

מכאן אנו רואים, שבמידה ויש בעיה של מקקים בתוך הבית או המשרד שלנו, עלינו לבצע לא פעם פעולה משולבת. מצד אחד, יש לבצע הדברה מקצועית ולפתור את בעיית המקקים. עם זאת, אפשר שהמקקים הם רק סימפטום לתופעה הרבה יותר נרחבת בביוב  ומכאן צריך גם להזמין שירותי ביובית, שיבצעו שאיבה להצטברות של סתימות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *