המדריך להדברת נמלים

המשפט הידוע אומר: "לך אל הנמלה עצל ראה דרכיה ולמד", הסיבה לכך היא שחכמי התלמוד נהגו להתבונן בנמלים כדי ללמוד את התכונות שלהן.

הנמלים חיות בכל מקום מלבד יבשת אנטרטיקה. הנמלים מסוגלות לאכול ולהזין את עצמן ממגוון רחב מאד של מזונות. ישנן נמלים שמהוות מטרד אסתטי, היגייני, ותברואתי, וישנן נמלים שמסוגלות גם לעקוץ. כאשר אתם נתקלים במכה של נמלים ששורצות בחופשיות ברחבי הבית שלכם, אין ברירה אלא להזמין חברת הדברות מקצועית.

הדברה של נמלים באמצעות חומרים ביתיים לעומת חברת הדברות מקצועית

ישנם בשוק לא מעט חומרים שמיועדים לשימוש ביתי והדברה ביתית ובלתי מקצועית של נמלים. הבעיה העיקרית שלנו היא שהנמלים אוהבות להתחבא דווקא במקומות בהן אסור להתיז חומר ריסוס – הנמלים אוהבות להסתתר בארונות המטבח שלנו, ששם גם האנשים של חברת ההדברות המקצועית מונחים על ידי המשרד להגנת הסביבה שלא לרסס.

אז אתם שואלים, איך בכל זאת חברת הדברות מקצועית מצליחה להדביר את הנמלים באופן שאנחנו לא מצליחים?

שיטות יעילות של הדברת נמלים: קודם המלכה

לנמלים יש מנהיגה. המנהיגה של הנמלים היא המלכה של הקן. מלכת הנמלים היא זו שמנהלת את החיים של הקן כולו. האופי של הנמלה המלכה דומה קצת לזה של השליט במשטר הטוטליטארי אצל בני האדם, הנמלים הפועלות מופקדות על סיפוק צרכיה של המלכה.

באופן זה, אחת השיטות היעילות בהן משתמשים לביצוע הדברות של נמלים היא בעצם החיפוש אחר המלכה של הקן בביתכם. ברגע שאותה חברת הדברות מקצועית תשמיד את המלכה היא תשמיד את הקן כולו.

הדברת נמלים

הדברת נמלים

בדרך כלל הדרך להגיע אל המלכה הוא למעשה באמצעות פתרונות רעילים שיגרמו להשמדתה. הרעיון שבו משתמשת אותה חברת הדברות מקצועית שתזמינו, הוא שהיא גורמת לנמלים הפועלות להביא להוד מלכותה מזון שהתערבב ברעל ממית.

הרעל עובד בצורה כזו שהוא לא ישפיע על הפועלת קשת היום שמביאה את האוכל, אלא דווקא על השליטה הגדולה והרעבה שלה. מדובר בסוג של הדברה ביולוגית משום שחברת ההדברות משתמשת בתכונות האישיות הטבעיות של הנמלה.

עוד על הדברת נמלים

ישנם סוגים רבים של נמלים, את חלק מסוגי הנמלים צריך לתקוף בצורות שונות כדי להדבירם ביעילות. חברת הדברות מקצועית תצליח לזהות את סוג הנמלים המתרוצצות בביתכן ותדע לפיכך באיזה סוג של הדברה כדאי לה להשתמש, זאת בניגוד למאמצים הפרטיים שאנו מסוגלים להם, שעלולים להיות מיותרים במקרה ואופן פעולה אחר הוא הנדרש לטיפול בבעיה.

לדוגמא, נמלה מסוג אצנית האש, נמלה המהווה את הסכנה הגדולה ביותר לאדם (אדם שנתקל או נעקץ מסוג כזה של נמלים חייב להודיע על כך לרשויות המתאימות), כדי לבצע הדברה יעילה שלה נדרשת השקעה רבה ויש להשתמש בשלושה סוגי פיתיון שונים! כמו כן, בטרם הדברתה של נמלה מסוג זה יש צורך בתזונה מגוונות במשך 4 שבועות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *