הכול על הדברה

הכול על הדברה (או לפחות כל מה שחשוב לדעת)

הדברה

הדברה

אם אתם חושבים להזמין שירותי הדברה, ולא משנה אם זה לטובת הדברת תיקנים, הדברת נמלים או הדברת פרעושים, יש כמה דברים שחשוב שתדעו, כדי לבחור את סוג ההדברה הנכון. כאן נביא לכם את כל המידע שחשוב שיהיה בידיכם, על מנת להשיג את התוצאות הרצויות ביותר עבורכם. גזרו ושמרו.

סוגי ההדברה הקיימים היום בשוק

יש כמה וכמה סוגי הדברה שבהם עושים היום שימוש, לרבות:

  • הדברה כימית – שימוש בחומרי הדברה המכילים כימיקלים שונים, אשר מביאים להשמדה מוחלטת של המזיקים.
  • הדברה ירוקה – שימוש בחומרים שאינם מכילים כימיקלים, או מכילים כימיקלים בכמות קטנה, ולכן אמנם מדבירים לגמרי את המזיקים, אולם אינם פוגעים בשאר הסביבה (חיות מחמד, בני אדם).
  • הדברה ביולוגית – שיטת הדברה המשמשת בעיקר להדברת מזיקים בשטחים פתוחים, ובה עושים שימוש באויבים הטבעיים של המזיקים על מנת להשמיד או להבריח אותם.
  • הדברה אלקטרונית – הצבת מכשירים אלקטרוניים הפולטים רעשים צורמים בתדרים שרק המזיקים יכולים לשמוע. הרעשים מרחיקים אותם מהמקום לצמיתות, ובדרך כלל גורמת לכך שהם לא יחזרו.

חשוב מאוד לבחור בשיטת ההדברה המתאימה לסוג המזיקים שאותם רוצים להדביר, כמו גם בחומרי ההדברה המתאימים. לכן, לפני שמתחילים בעבודה, כדאי לברר מספר דברים עם נציגי חברת ההדברה:

  • רישיון עבודה – חשוב מאוד לוודא שלחברת ההדברה יש רישיון עבודה, שכן חברות שעובדות ללא רישיון הן חברות שעובדות ללא פיקוח.
  • חומרי הדברה מאושרים – יש לוודא כי החומרים שבהם חברת ההדברה עושה שימוש הם חומרים בעלי תו תקן והמאושרים לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה. זאת על מנת להבטיח, ככל שרק ניתן, שהחומרים יהיו יעילים מחד, אך גם לא מסוכנים לסביבה.

 

  • מדבירים מוסמכים – חשוב שמי שמבצע את העבודה יהיה מדביר מוסמך אשר עבר את כל ההסמכות וההכשרות לטובת ביצוע הדברות יעילות אך בטוחות.

 

  • אחריות – חשוב מאוד לקבל מחברת ההדברה התחייבות למתן תעודת אחריות על עבודת ההדברה, אשר במקרה שהמזיקים חוזרים מאפשרת לכם לפנות אל החברה ולקבל הדברה נוספת ללא תשלם נוסף.

רק לאחר שביררתם את כל אלה וקיבלתם הסבר מדויק להכנות שעליכם לעשות לפני הגעת המדביר, כדאי לסגור תאריך לביצוע ההדברה, שתאפשר לכם ליהנות משגרת חיים ללא מזיקים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *