הילדים גדלו – היכן נאחסן את כל משחקים והספרים שלהם?

כחלק מהסידור החדש שלהבית שלכם, אתם שמים לב לעובדה די מעניינת – הילדים שלכם גדלו. אנחנו אמנם אומרים זאת במעט הומור, אבל חשוב להבין שכאשר הילדים גדלים, הדבר מחייב אותנו להיערכות חדשה בבית מבחינת פתרונות אחסון. מדוע זה המצב? משום שפריטים שעד לא מזמן היו בשימוש הילדים באופן יומיומי – הספר שהם הכי אוהבים, הצעצוע הכי אהוב וכיו"ב – כל אלו בעצם נזרקים לתהומות הנשייה, ולא מעניינים יותר את הילדים שגדלו. אז אם כך, מה נעשה איתם והיכן נאחסן אותם? הנה כמה פתרונות שכדאי לשקול.

אפשרויות שונות לאחסון יעיל

  • בשקית ומשם לארון – אפשרות אחת היא פשוט לקחת שקית זבל גודלה, לדחוף לתוכה את כל המשחקים ואת כל הספרים ללא אבחנה, ואז למקם אותה בחלק העליון של אחד הארונות בבית. היתרון בפתרון אחסנה שכזה הוא בפשטות שלו. הלא צריך עבורו כל מיני מוצרי אחסון מיוחדים, לא צריך לרוב לפנות מקום, ולא משקיעים בתהליך כולו יותר מחצי שעה. עם זאת יש לזכור שזה פתרון לא מסודר במיוחד – והוא עלול גם לבזבז יותר מידי מקום בארון שלכם.
  • רכישת ארגז ייעודי – אפשרות אחרת היא לרכוש ארגז אחסון מיוחד עבור כל המשחקים והספרים הישנים, ובתוכו לארגן בצורה מסודרת את כל הפריטים הללו. יש לזכור כי היתרון בארגז אחסון הוא בכך שאתם מפרידים לגמרי בין מה שהילדים לא משתמשים בהם, לבין מה שכן. כמו כן, הם עוזרים לשמור על כל הפריטים הללו שתרצו אולי להעביר בהמשך, ולרוב הם גם מאפשרים חלוקה נכונה יותר של השטח וחיסכון במקום בחדר.
  • מתחת לספות – אפשרות נוספת היא לרכוש ספות מיוחדות לחדרי הילדים, כאשר מדובר על ספות שהחלק של המושב שלהן נפתח – ומתחתיו יש ארגז שמשמש למטרות של אחסנה. כמובן שאפשר להשתמש בארגז, ולמקם שם את כל הצעצועים והמשחקים והספרים הישנים שהילדים לא משתמשים בהם. היתרון הוא שאם יום אחד תרצו להשתמש בהם שוב – הם זמינים מאד. זה כנראה אחד מהפתרונות היעילים ביותר לאחסון לטווח הארוך.

האם לפנות לשירות חיצוני?

כמובן שאפשר לפנות גם אל שירותי אחסנה מקצועיים, להיעזר במחסנים שהם מציעים להשכרה – ואז למשוך משם את הציוד מחדש, אם יצטרף ילד חדש למשפחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *