המדריך המלא בנושא הדברת נמלים שחורות

אתם פותחים את אחד הארגזים בבית, או את הארון או את המזווה – ומגלים לתדהמתכם נחיל של נמלים שחורות אשר יוצא ומתחיל לטייל. רגע לפני שאתם מתחילים להיכנס לפאניקה, חשוב מאד להירגע. במקרים רבים, הנמלים מגיעות משום שהן איתרו חלק מסוים של מזון שואלי נשאר חשוף, ולכן הגיע לשם נחיל. פעמים רבות, כמובן שסילוק של אותו גורם, ימנע את שובן של הנמלים – ואתם צריכים כמובן להפקיד גם על סתימת חורי כניסה שונים בבית, וכדאי מאד לנסות לעקוב אחרי נחיל הנמלים ולראות את מקור הקן שלהן. יש גם לזכור כי הדברת נמלים היא אופציה שכדאי להשתמש בה, רק אם הנחיל לא הולך ופשוט לא ברור איך מפסיקים את כניסתו. הסיבה היא לכך שנמלים שחורות אינן מזיקות באופן עקרוני לאדם – והן פוגעות בעיקר רק אם הן מגיעות בכמויות גדולות, ונכנסות לתוך קופסאות המזון שלנו.

הדברת נמלים שחורות

על שיטות שונות להדברה ופגיעה בנמלים שחורות

  • פגיעה בקן – הדרך הטובה ביותר לבצע הדברת נמלים שחורות, היא על ידי פגיעה בקן שלהן. זה אגב נכון לכל נחיל של נמלים, ולא רק במקרה של נמלים שחורות. הסיבה לכך היא שהנמלה היא חיה חברתית אשר חיה בעצם בתוך קן, ומדובר על חברה היררכית – לכל קן יש מלכה משלו, והנמלים אף מעבירות אליה חלק ניכר מאד מהמזון. חשוב מאד לזכור כי ברגע שמצליחים לפגוע בקן – הנחיל כולו מחוסל. לכן, רוב המדבירים, יעדיפו תמיד לאתר קודם כל את הקן. מרגע שהקן נחשף, יש כמה דברים שאפשר לעשות. אם הצלחתם לחשוף אותו בלי מדביר בכלל, תוכלו לבצע הדברת נמלים בעצמכם! אפשר לקנות חומרי הדברה, לרסס לתוך הקן, ותוך זמן קצר החומר יפעל. דרך אחרת היא לשפוך מים רותחים לתוך הקן בכמה שלבים שונים, עד שרואים שהנחיל מת.

 

  • שימוש ברעלים – אחת השיטות שמדבירים תמיד יעדיפו להשתמש בהם, היא השיטה של הצבת רעלים. מדובר על הצבת פיתיונות לנמלים, אותן הן יובילו לתוך הקן, אולם יהיה מדובר כמובן על חומר רעיל. ברגע שהדבר יאכל ע"י הנמלים ובפרט ע"י המלכה הן מתות – והקן פשוט נעלם ומחוסל לחלוטין, והבעיה שלכם נפתרת לחלוטין. כמובן ששיטה זו יעילה יותר אם יודעים היכן הקן נמצא – ואז אפשר להחדיר אליו את הרעל ישירות.

 

ואיך מבצעים ריסוס?

כמובן, אם משתמשים בשיטות של ריסוס עבור הדברת נמלים, אזי זו האופציה אחרונה, רק אם לא יודעים היכן הקן נמצא, וכמובן שהנמלים ממשיכות להגיע בהמוניהן. המדבירים משתמשים כיום בחומרי הדברה כימיים, אבל ללא זרחנים אורגניים, כך שרמת הרעילות שלהן לסביבה היא נמוכה, והחומרים הללו אמורים לפגוע בעיקר בנמלים עצמן.  השימוש בחומרים הללו מאפשר לחסל את הנמלים לחלוטין, ואף להרחיק קנים של נמלים נוספות לאורך זמן, וכך הבית נותר נקי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *