הדברה – עשו זאת בעצמכם

אם התנהלתם כהרגלכם בבית ופתאום נתקלתם באורחים לא קרואים כמו נמלים, תיקנים או מזיקים אחרים, אין בכלל ספק שכדאי שתקראו לשירותי הדברה מקצועיים. למרות זאת, לא תמיד מדביר יכול להגיע מהרגע להרגע, ולכן כדאי לדעת מה אפשר לעשות עד ש"כוחות ההצלה" יגיעו.

לפני מספר פעולות בהן תוכלו לנקוט, כדי לא להיתקל במזיקים, לפחות בכמה ימים הקרובים:

  • ניקיון יסודי – מזיקים אוהבים ללכלוך ואבק, זאת עובדה. אם לא תתנו להם את המצע שהם כל כך אוהבים לחיות בו, סביר מאוד להניח שלפחות חלק מהם "יארזו את מיטלטליהם" וילכו לחפש בית אחר. כשאתם מנקים, חשוב מאוד שתשימו דגש על אזור הביוב ועל אזור פתחי הביוב השונים, כי אלה המקומות שמזיקים אוהבים. כמו כן, דאגו לנקות פירורים מכל מקום שבהם הם נמצאים, כי גם הם גורמים להגעת מזיקים.
  • ריסוס ביתי – אם יש לכם בבית תיקנים שונים או נמלים, בהחלט אפשר לנסות להיפטר מהם, לפחות באופן זמני – באמצעות ריסוס של אחד התכשירים שקיימים היום בשוק. רכשו את התרסיס שמתאים לסוג המזיקים שנמצא אצלכם, והקפידו לרסס אותו במקומות בהם הם נמצאים, בדיוק על פי ההנחיות הכתובות על התווית. היזהרו לא לרסס על אנשים והישמרו ממגע עם העיניים, ובכלל – רצוי שתעשו זאת עם כפפות על הידיים.

    הדברה

    הדברה

  • איטום חריצים – מזיקים שונים מאוד אוהבים להתחבא במקומות צרים, לחים וחשוכים. לכן, מומלץ מאוד לדאוג לסתימת כל החריצים שקיימים בבית לדאוג שלא יהיו בבית רטיבויות או מים עומדים.
  • טיפול בפשפשים – אם אתם חושדים בקיומם של פשפשים בבית, מומלץ מאוד לאוורר את כל הרהיטים שבהם אתם חושדים כנגועים, לכבס את כל המצעים ואת כל שאר האביזרים שניתן לכבס, לחשוף את הרהיטים לשמש ולשאוב מהם את כל הפשפשים, ביחד עם האבק.

כמובן שבד-בבד מומלץ מאוד להזמין שירותי הדברה מקצועיים מחברה מובילה, אשר תגיע כמה שיותר מהר להשלים את המשימה. אז שנסו מותניים ושיהיה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *