מה הם טרמיטים ולמה הם כל כך מסוכנים לבריאות שלנו?

יש לא מעט סוגים של מזיקים כאלה ואחרים אשר עלולים לפקוד את הבית או את בית העסק. אחד מן הסוגים הידועים ביותר הם הטרמיטים. טרמיטים הם נמלים מסוכנות ביותר אשר מסוגלות לכלות בתים שלמים מעץ ולגרום להתמוטטותם בסופו של דבר. טרמיטים מסוכנים לבריאות ולרכוש, ויש קושי רב גם בהדברתם מסיבות שונות. על כן, אם אתם מזהים טרמיטים אצלכם בבית או בעסק יש לקרוא באופן מיידי לחברת הדברה מקצועית המתמחה בסוג זה של מזיקים באופן מובחן.

מי הם הטרמיטים ולמה הם כל כך מסוכנים?

טרמיטים אינן נמלים רגילות והן ניזונות בעיקר מעץ. טרמיטים בתוך הבית יכולים לכלות כל מוצר עץ לרבות רהיטים, רצפות עץ, קורות עץ, קירות עץ, משקופי ותריסי עץ וכיוצא באלה. במקרים קיצוניים יכולים הטרמיטים לכלות בתים שלמים ולגרום להתמוטטותם המוחלטת על יושבי הבית וזו כבר סכנה בריאותית גדולה.

המאפיינים של הטרמיטיםמהם טרמיטים הם:

• צורה חיצונית כשל נמלה
• צבע לבן צהוב וגווני חום בהירים
• תזונתם מורכבת מצמחים בדגש על עץ ומוצרי עץ
• הם חיים במושבות של מליוני נמלים
מהיות הטרמיטים חרקים שיתופיים שחיים במושבות גדולות, הרי שהימצאותם במבני מגורים עלול לגרום לנזקים עצומים גם לחלקי המבנה הפנימיים, גם ליסודות המבנה, לרצפות וכדומה.

כך מזהים טרמיטים בבית

על מנת למנוע את הנזקים שטרמיטים יכולים להביא על הבית שלכם יש לזהות אותם לפני שהם מסבים לכם נזקים עצומים. הסימנים לזיהויים הם: המצאות כנפיים או נסורת בקרבת משקופים, חורים קטנים בתוך העץ, סימני בוץ חום וכיוצא באלה. טרמיטים מתרבים במקווי מים עומדים, בשלוליות וגם במקומות שיש דליפות ונזילות ובעיקר ביסודות של בתים פרטיים מעץ. כל אלה מאפשרים לטרמיטים להתרבות במקומות אלה. משום כך גם הדברת טרמיטים דורשת ציוד מיוחד שמחדיר את חומר הרעל אל מתחת לאדמה באמצעות צינורות מיוחדים לצורך זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *