על לוכד עכברים – איך התהליך מתבצע ומהו כולל

לוכד פועל בצורה שונה ממדביר ותפקידו לטפל לא רק בתסמינים אלא גם בבעיה העיקרית עצמה. במאמר הבא נסביר מה כולל התפקיד ונבין את משמעותו עבור התמודדות עם עכברים מסוגים שונים

עכבר הוא חיה קטנה בגודל ממוצע של 8 ס"מ בלבד. למרות יחסי הציבור השליליים, עכברים מטבעם אינם מזיקים באופן ישיר לבני אדם והסכנה העיקרית הנובעת מהם היא העברת מחלות. אפשר לזהות את ההבדלים בין עכברים לחולדות לפי פרווה חומה, אפורה או לבנה ולפי התנהגות של כרסום במזון. אורך החיים של עכבר עומד על שלוש שנים והנקבות ממליטות מדי שנה עשרות עכברונים.

באופן עקרוני אמורים עכברים לקבל את כל מה שהם צריכים מהטבע. עם זאת, בתים פרטיים מספקים לעכברים תנאים אופטימאליים: מזון, צל, קרירות וגם שקט. אדם המזהה בביתו עכברים יכול לפנות ללוכד מקצועי. את העכברים אפשר לגלות לפי ראיות פיזיות ברחבי הבית או החצר, או על ידי חשיפת גללים במגירות המטבח, ברחבי הבית ובחדרי השינה. כדאי גם להעניק תשומת לב למזון ולראות אם יש פירות, ירקות או אפילו חוטי חשמל מכורסמים. אם תרצו להימנע מראש מהצורך בהזמנת לוכד, כדאי שתמגנו את הבית ותקפידו על סגירת דלתות וחלונות, שמירה על ניקיון המטבח וכמובן סגירה הרמטית של פח האשפה.

שיטת הפעולה של לוכד עכברים

לוכד עכברים אינו מפזר רעל המזהם את הסביבה והוא יכול לטפל גם בבעיה נקודתית, כמו בית אליו נכנסו עכברים בודדים, וגם בבעיה היקפית. מטרתו לפתור את הגורמים להופעת הבעיה ורק לאחר מכן להיפטר ממנה. תהליך העבודה של לוכד מבוסס על מספר שלבים:

1. הבחנה בין עכברים וחולדות

2. זיהוי מקורות אוכל זמינים – לוכד מקצועי יידע לזהות את מקורות האוכל הזמינים עבור עכברים והוא יכול להמליץ על טיפול בהם. בין היתר בודק לוכד את הימצאותם של עצי פרי, גרעינים לעופות, אוכל לכלבים וחתולים וכן הלאה.

3. בדיקת מקומות מסתור נפוצים – עליות גג, מחסנים וכדומה יכולים לשמש בתור מקום מסתור עבור עכברים. רוב בעלי הבתים הפרטיים לא משקיעים בניקיון של איזורים אלו וכך חושפים את עצמם להתפשטות עכברים וחולדות.

4. לכידה – זהו השלב המעשי של עבודת הלוכד. הוא משתמש במלכודות ייחודיות שלא ניתנות לרכישה פרטנית. מלכודות אלו ידידותיות בהשוואה למלכודות דבק או קפיץ והן מאפשרות ללוכד לתפוס את העכבר ביעילות וללא פיזור רעלים.

5. שחרור – השלב האחרון של עבודת הלוכד כולל שחרור של העכברים בטבע. כך ניתן לשמור על האיזון האקולוגי ולהימנע מפגיעה ביצורים חפים מפשע.

לסיכום, לוכד עכברים עובד בצורה שונה ממדביר ויעילותו אינה מוטלת בספק. הוא מכיר היטב את שיטות הפעולה של עכברים וחולדות וזמין עבור לקוחות ובעלי בתים בכל רחבי הארץ. הלוכד מספק פתרונות מעשיים עבור הימצאות עכברים וניתן להיעזר לצורך קבלת טיפים למניעה מוקדמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *