סוגי מלכודות עכברים ללכידת עכבר סורר בבית על ידי בני הבית

מלכודת היא לא תמיד הפתרון היעיל ביותר עבור התמודדות עם עכברים סוררים ברחבי הבית או החצר. במאמר הבא נסביר מהם הבדלים בין שיטות הדברה והרחקת מכרסמים ונבין מדוע לא כדאי להשתמש במלכודות

עכברים הם יונקים השייכים לסדרת המכרסמים ולמשפחת העכבריים. המין הנפוץ ביותר של עכברים נקרא עכבר מצוי והוא קיים כמעט בכל רחבי העולם. כל מיני העכברים חיים בסביבת אדם וכמות גדולה מכפי שנהוג לחשוב. אורכם של עכברים מגיע בממוצע ל-8 ס"מ וגופם מכוסה פרווה מלבד הזנב. אפשר לזהות אותם לפי צבע הנע בין חום ללבן ובעיקר חשוב להבחין בינם לבין חולדות.

החולדה היא חיה מתוחכמת יותר ובעלת כושר הישרדות גבוה, חוש ריח מפותח ושמיעה משוכללת. חולדה מסוכנת מאוד והיא בעלת שתן רעיל, לעומת עכברים שמסוגלים להעביר מחלות אך נוכחותם בבית נחשבת פחות חמורה.

עכברים מגיעים לבתים פרטיים בגלל התנאים. הם מחפשים אחר קור, הגנה וצל ויכולים לחדור אל תוך הבית דרך החלונות והדלתות. הצורך בהדברה או הרחקת מכרסמים נפוץ גם באיזורים מיושבים וגם בקיבוצים או מושבים. יחד עם זאת, כדאי להבין שיש הרבה שיטות עבור הרחקת מכרסמים ולא תמיד שימוש במלכודות עכברים הוא הפתרון היעיל ביותר.

סוגי מלכודות והחסרונות שלהן

אלו הסוגים העיקריים של מלכודות עכברים:

א. מלכודת דבק – במלכודת זו העכבר נדבק למשטח שטוח ונשאר שם עד שהוא מתגלה או מת. המלכודת אכזרית מאוד וכיום כבר לא חוקי להשתמש בה.

ב. מלכודת קפיץ – גם כאן מדובר על מלכודת הרסנית שגורמת למוות של העכבר, אך הפעם בצורה מיידית וללא המתנה. המלכודת כוללת קפיץ שנסגר על העכבר מלמעלה וכך לוכד וחונק אותו.

ג. מלכודות מקצועיות – לוכד עכברים יכול להשתמש במלכודות ייחודיות שלא ניתנות לרכישה פרטנית. מלכודות אלו נחשבות ידידותיות יותר, הם לוכדות את העכברים ביעילות והן לא הורגות אותם. לאחר הלכידה ניתן לשחרר את העכבר הרחק מהבית ובמקומו הטבעי.

מלכודות לא עוזרות לטיפול בגורמים של בעיית עכברים. מלכודות יכולות לכל היותר להתמודד עם בעיה נקודתית של עכברים וחולדות, אולם הן לא יעילות בטווח הרחוק. המלכודות מבצעות פעולה אכזרית אותה ניתן למנוע במגוון דרכים. אפשר לדוגמא להזמין לוכד כדי להרחיק את העכברים מהבית ולמנוע את חזרתם. אפשר גם לבצע הדברה אלקטרונית, המבוססת על שידור אותות לאחר איתור המזיק והפעלת תדרים חשמליים המסלקים את החיה מהמקום.

לסיכום, היעילות של מלכודת עכברים מוטלת בספק, בעיקר לאור שאר שיטות ההרחקה, ההדברה והלכידה. אפשר לטפל בבעיית עכברים סוררים בצורה אינטיליגנטית וטובה יותר. חשוב מאוד להקפיד על חלונות ודלתות סגורים, לשמור על ניקיון במטבח ולסגור הרמטית את פחי האשפה בתוך הבית ובחוץ. כך מורידים מלכתחילה את הסיכוי להופעת מכרסמים ואת הצורך בשימוש במלכודות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *