הדברת מכרסמים

המכרסמים הם חלק ממשפחת בעלי החיים היונקים. חלק מהמכרסמים אנו מגדלים כחיות מחמד, וחלק מהווים עבורנו מטרד תברואתי של ממש. המכרסמים יכולים להזיק לאדם באמצעות העברה של מחלות או גרימת נזק לגידולים החקלאיים שלו.

יחד עם זאת, הדברת מכרסמים היא איננה עסק פשוט, והיא יכולה להיות מסוכנת מאד. מלכודות הדבק או הכליאה שניתנות לקנייה היום אינן יעילות לאורך זמן משום שהמכרסם לומד להימנע ממגע עימם אחרי הניסיון הכושל שביצע מכרסם אחר.

אז כיצד מבצעים הדברות של מכרסמים?

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים

ישנם סוגים שונים של הדברות מכרסמים שניתן לבצע, וחומרים שונים שבעל המקצוע יכול להשתמש בהם. משום שהפתרונות הביתיים אינם מחזיקים לאורך זמן חשוב מאד להסתייע בבעל מקצוע במיגור בעיית המכרסמים שלכם.

הפתרונות המקצועיים כוללים שימוש בחומרי הדברה רעלניים שונים שהטיפול בהם חייב להיעשות בזהירות רבה. התנהלות בלתי זהירה ומקצועית עם החומרים המיועדים להדברת מכרסמים יכולה לגרום להרעלה שלכם, של ילדכם או של חיית המחמד שלכם.

בשל הסכנה הכרוכה בטיפול בלתי זהיר בחומרים אלו, ההמלצה היא בדרך כלל לפנות לחברת הדברות או מדביר מקצועי, מוסמכים ובעלי רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה.

אותה חברת הדברות שבחרתם אינה חייבת גם להשתמש בחומרים רעילים, היא יכולה גם להשתמש במלכודות מכאניות מקצועיות שמיועדות גם כן ללכידה יעילה של מכרסמים. אם אכן יש צורך לדעת אותה חברת הדברות לפזר רעלים שונים, אל תחסכו כסף ותנו לחברת הדברות מקצועית לבצע זאת עבורכם.

קצת יותר על הסכנות הכרוכות בהדברת מכרסמים

אחד החומרים המוכרים ביותר המשמשים לביצוע של הדברות מכרסמים הוא סטריכנין. הסטריכנין מוכר לכולנו בשם הפופולארי שלו, "רעל עכברים".

הסטריכנין הוא אלקלואיד גבישי והוא מסוכן ביותר הן לבני אדם והן לבעלי חיים. הסטריכנין גורם למעשה לעוויתות של השרירים שגורמת למוות עקב חנק או תשישות. חומר אחר שמשמש להדברה של מכרסמים הוא רעל נוגד קרישה. גם חומר זה מסוכן מאד לחיות המחמד שלכם ולבני אדם משום שמנגנון הקרישה שלנו דומה לשל המכרסמים.

מעט על הדברת חולדות

בדומה לעכבר, גם חולדה היא סוג של מכרסם, וגם היא יכולה להזיק לבני האדם. החולדות הן חיות חכמות מאד ולכן תהליך ההדברה של חולדות הוא מורכב יותר לדוגמא מהדברה של עכברים.

חברת הדברות מקצועית יכולה לבחור באחת משתי שיטות עיקריות שמשמשות להדברה של חולדות. הדברת חולדות ניתן לבצע הן באמצעות פיזור של חומרים רעילים או באמצעות הצבה של מלכודות באזורי המחיה של החולדות.

תהליך הדברת החולדות יתמקד בזיהוי סוג החולדה, אפיון סביבת המגורים שלה, וקבלת החלטה על שיטת ההדברה הטובה ביותר בהתאם לנתונים הסביבתיים. עקב כך, הדברה של חולדות היא פעולה שעדיף שתשאירו לחברת הדברותמ קצועית ולא תנסו לעשות לבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *