הדברות מכרסמים בעסקי המזון

אין תחום שיותר חשוב לבצע בו הדברות תדירות מאשר עסקי המזון ולכן חברות הדברה רבות מציעות שירותי הדברות אלו ברמה גבוהה ויסודית כדי לא רק לעזור להיפטר ממזיקים אלא גם לשמור על בריאות הנהנים מהמזון.

עסקים בתעשיית המזון חייבים לשמור על ניקיון מסיבות תברואתיות, אך לעיתים לא די בכך כדי להימנע ממזיקים, וזה בהחלט לא מספיק בכדי להיפטר מבעיה קיימת של מזיקים ולא ניתן, באופן עצמאי לעשות זאת בצורה בטוחה, מבלי לחשוף את ציבור האוכלים לסכנות הרעלה שנובעות משימוש לא נכון באמצעי הדברה ולכן חשוב מיד עם מציאת תסמין ראשון לבעיית מזיקים כלשהי, לקרא לחברת מזיקים מקצועית, ומהר.

הנזק אינו רק לציבור האוכלים, הוא כמובן ישפיע על רמת הרווחיות של העסק ויכול אף להביא לסגירתו במקרה והבעיה חמורה ולא זוכה לטיפול נאות הן בגלל שהעסק ייכשל בבדיקות תברואתיות תקופתיות והן בגלל שהמוניטין שלו ייפגע קשות במקרה ולקוחות ישימו לב למפגע.

איך מבצעים הדברות בעסקי המזון?

לאחר ששמתם לב למזיקים בעסק שלכם, חשוב, כאמור, לקרא מיד לחברת הדברות מקצועית, הדבר אומנם עלול להביא לאיבוד הכנסה בטווח הקצר, שכן לרוב תידרשו לסגור את העסק למספר ימים לשם ביצוע הדברה מקיפה דיה, אבל בטווח הארוך, תיהנו ממוסד המשרת לקוחות בעסקי המזון לזמן רב הרבה יותר, לקוחות ירגישו בטוחים לחזור ולרכוש ממנו מוצרי מזון בעתיד.

בעסקי המזון יש סכנה לא רק מפני המזיקים, אלא גם מפני הרעלים של חומרי ההדברה ולכן חברות הדברה רבות יידרשו שתוציאו מוצרי מזון או חומרי גלם המשמשים אתכם ליצירת מזון מהאזור שעובר הדברה בטרם תחל פעולת ההדברה, כדי לא לחשוף אותו לרעלים.

הנ"ל מתייחס כמובן להדברות בעזרת חומרי כימיים, שהן ההדברות הנפוצות שקיימות כיום, אך, עבור עסקים בתחום המזון, ייתכן שדווקא שיטות הדברה אחרות תהיינה יעילות וכדאיות יותר, שיטות שלא משתמשות ברעלים כדי להדביר את המזיקים, ולכן גם לא פוגעות במוצרי המזון בעת הדברה.

בין השיטות הללו ישנן הדברות ירוקות, או הדברות אורגניות המורכבות מתמציות צמחים שונות שמסוגלות להדביר מזיקים מסוימים ברמת רעילות נמוכה יחסית אשר לא פוגעת במוצרי המזון ולכן לא דורשת היפטרות מהם לפני ביצוע ההדברה.

הדברת מכרסמים

הדברת מכרסמים

שיטה נוספת, שדורשת מעט יותר זמן היא שיטת ההדברות האלקטרוניות, הדברות שמבריחות את המזיקים השונים תוך שימוש בגלי קול ואור בתדרים שבני אדם לא מרגישים או מושפעים מהם. זה יכול להיות פתרון טוב היות שלאחר התקנת המכשור האלקטרוני העסק מוגן לתקופות של שנים מהישנות תופעת המזיקים, וזאת בניגוד לשיטות האחרות שיכולות למנוע הישנות מזיקים לתקופות שלא עולות על שנה לרוב.

מה שכן, בשימוש בהדברות אלקטרוניות, המזיקים יוצאים מהחורים שלהם ובורחים מהאזור, דבר שעלול להרתיע לקוחות, במקרה ולא סגרתם את העסק לתקופת ההדברה ולזה חשוב לשים לב כשבוחרים בשיטה זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *