הדברה של דובון הקורים למען בעלי החיים באזור

יש כל מיני סיבות טובות שבגינן כדאי לאמץ את הפתרונות של הדברה עבור הזחל שנקרא דובון הקורים. אחת הסיבות היא למשל, העובדה שהוא נוהג להרוס יבולים, ואם הוא מגיע לבתים – הוא עלול לכרסם את כל הצמחייה באזור ויהיה קשה מאד להיפטר ממנו (הדבר מחייב ריסוס משמעותי מאד). אולם, יש עוד סיבה שבגינה, רצוי מאד להדביר את הזחל כבר מהרגע שבו הוא מתחיל להוהדברת דובון הקורים להגנה על בעלי חייםפיע בשדות ובשטחי טבע. הסיבה לכך קשורה לבריאות והבטיחות של בעלי החיים הנוספים שיש באזור. הדגש הוא בעיקר על כלבי המחמד שלכם, אבל האמת היא שכל בעל חיים באשר הוא עלול להיפגע כתוצאה מהמפגש עם הזחל הקטן, אשר לכאורה איננו מזיק כלל, אך בפועל, יש לו השפעות קשות מאד.

 

מדוע זה מסוכן ואיך ההדברה עוזרת?

  • הזיפים של הזחלים – דובון הקורים הוא למעשה פרפר, אך בשלבים המוקדמים לחייו, הוא זחל. לזחל יש זיפים מיוחדים בעלי מגע רך יחסית שעוטפים אותו. התפקיד של הזיפים הוא גם לשמש שכבת מגן עבור הזחל מפני תנאי הסביבה, אבל יש לו עוד תפקיד חשוב מאד – בזיפים הללו גם מוטמן רעל. לא כל הזחלים של דובוני הקורים נולדים עם הרעל בתוכם, אך חלקם בהחלט כן, והרעל הזה, הוא בכמות מספקת כדי לגרום לתגובה אלרגית לאדם בוגר – וכאשר מדובר על חיות מחמד, הרעל יכול ממש לשתק אותן.
  • איך חיות המחמד מגיעות בזחל? – כאמור, המקור של הזחל הוא בשדות. אם מדובר על שדות שלא עברו הדברה, תוך זמן קצר יחסית, הזחל גם יכול להגיע לאזורים מיושבים שנמצאים בסמוך לשדות, ויש לו כושר הפצה גדול למדי – מה גם שחיות אלו מתארגנות בצורה של קנים שהולכים ומתפשטים. מכאן, שחיות משוטטות יכולות להיות הראשונות להיפגע מהזחל. אולם, גם חיות המחמד שלנו עלולות להיפגע מכך. הכלבים שאיתם אנחנו יוצאים לטיול, אוהבים מאד לחקור את סיבבתם, ולא נדיר שכלבים מלחחים כל מיני עשבים או שיחים – ועליהם יכולים להיות גם דובוני הקורים. ברגע שהכלב נוגע ובולע את הזחל, הרעל כמובן יכנס לתוך הגוף שלו. התופעות עלולות להיות קשות – התנפחות של הלסת, קשיי נשימה, אובדן תיאבון, חום גבוה, ועוד. למעשה, אם לא מטפלים בזה בזמן – זה עלול להיגמר במוות. יש מקרים שבהם הזחל גם יכול להגיע לתוך הבית, ואז החיות בתוך הבית עלולות להיחשף אליו ולהיפגע ממנו – וזה כולל חתולים, מכרסמים וציפורים.

 

הפתרון היחיד הוא הדברה

כדי שהזחל לא יהווה סכנה לכל החיות בסביבתכם, הפתרון היחיד שאפשרי הוא להזמין חברת הדברה. את ההדברה מבצעים בשיטות של ריסוס. רצוי מאד לבצע את ההדברה עוד בשדות, כטיפול מונע כדי למנוע את התפשטות הזחל. אם הזחל כבר הגיע גם לבית שלכם – אין ברירה אלא לבצע ריסוס כולל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *