סוגי מזיקים נפוצים באזור הצפון

לכל אזור בארץ המאפיינים המיוחדים שלו, בכל מה שנוגע למזיקים ששורצים בו. במקרה של אזור הצפון, ישנם מזיקים שאכן מאפיינים אותו, משום שהוא שונה מאזורים אחרים בארץ: זהו אזור שכולל לא מעט שטחי טבע רבים ושטחים שעדיין לא עובדו, ולכן המזיקים מתחילים לקנן בהם – ומשם גם יכולים להגיע לאזורים המיושבים. לפני שאתם יוצרים קשר עם שירותי הדברה בצפון, הנה קצת פרטים על המזיקים שיש סיכוי סביר שתפגשו באזור:

 המזיקים אשר מומלץ להכיר

  • מזיקים באזור הצפוןצרעה גרמנית – רובנו מכירים את הצרעה המזרחית אשר נפוצה יותר ביתר האזורים בארץ, אך הצרעה הגרמנית נפוצה יותר באזור הצפון. מדוע? בעיקר כי היא נמצאת בשטחים חקלאיים או בשטחים שאינם מעובדים – והן ניזונות לא פעם מפגרים של בעלי חיים מתים שיש באזור הצפון. שימו לב כי אם זיהיתם קן של צרעות גרמניות, הזמינו שירותי הדברה בצפון, כדי שאלו יסלקו אותן מהאזור, כשהדגש הוא על חיסול המלכה האם.
  • טווי התהלוכה – לעתים אנו קוראים לו מרבה רגליים, ונוטים לחשוב אותו לחיה חמודה – אבל אם זיהיתם אותו, הזמינו במהירות שירותי הדברה. טווי התהלוכה נקרא גם תהלוכן האורן, משום שהוא נמצא לא מעט בעצי האורן וניזון מהם – ואלו נמצאים בתפוצה גבוהה מאד באזורים הצפוניים. הצרה בטווי התהלוכה היא מנגנון ההגנה שלו. ברגע שנוגעים בשערות שלו, משתחרר חומר שצורב את העור, וזה מסוכן למדי. הזמינו הדברה שתטפל בו אם הגיע לביתכם.
  • רב רגל שחור – הבעיה ברב רגל שחור היא בעיקר המראה שלו. הוא נמצא באזורים גבוהים יותר. אולם בניגוד למזיקים אחרים הוא לא באמת מזיק. בדומה לתיקנים שאינם מזיקים – המראה שלו בעיקר מבחיל ולא נעים כשיש התפרצות של מרבי רגליים שחורים לבית – ואפשר להזמין הדברה נגדם.

ומה עם מזיקים אחרים?

שימו לב שציינו בפניכם את המזיקים הנפוצים באזור הצפון, אבל כמובן שיתר המזיקים שנמצאים באוזרים שונים בארץ – אף הם יכולים להגיע לאזור הצפון. לכן חשוב שתהיו מודעים לנושא, ושיהיה לכם מספר טלפון של חברת הדברה זמינה לכל עת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *