מהי ההכשרה שראוי שמדביר מזיקים יעבור?

מדביר מזיקים עובד בסביבה מסוכנת והוא נדרש להתמודד עם שורה ארוכה של חומרים רעילים. עבודתו חשובה עבור בעלי בתים ודירות, משמעותית בענף התעשייה ומשולבת גם בפרויקטים של שיפוץ ובניה. מתוקף כך ראוי שמדביר מזיקים יעבור הכשרה ייעודית הכוללת מספר נושאים:

א. היכרות עם סוגי מזיקיםמדביר מזיקים לא יכול להשתמש בטכניקה דומה עבור כל החרקים. עליו להכיר את ההבדלים בין סוגי המזיקים, את תנאי המחיה שלהם ואת הסביבה שבה הם מתרבים. היכרות עם סוגי מזיקים תחסוך את הצורך בשימוש בחומרים כימיים והיא תתאים למי שרוצה להשיג תוצאות לאורך זמן.111

ב. השפעות ותופעות לוואי של חומרי הדברה – היום ניתן לבצע הדברת מזיקים עם סוגים שונים של חומרים. ראוי שכל מדביר יעבור הכשרה על החומרים המסוכנים והרעילים וישתמש בהם בצורה נכונה גם במהלך הדברה כימית. יתרה על כך, המדביר נדרש להכיר את ההשפעות ותופעות הלוואי של החומרים הנפוצים בענף.

ג. מתן עזרה ראשונה – אדם הנחשף לחומרי הדברה עלול לסבול מנזקים בריאותיים בלתי הפיכים. במסגרת ההכשרה, ראוי שכל מדביר מזיקים יידע כיצד להתמודד עם מצבים מן הסוג הזה. עליו לספק עזרה ראשונה למבוגרים, ילדים ותינוקות ובמידת הצורך להזעיק אמבולנס או עזרה נוספת.

ד. טיפולי מניעה – מדביר מזיקים מקצועי יידע להמליץ ללקוחות כיצד למנוע כניסת חרקים. הוא יכול להשתמש בטכניקות אפקטיביות על מנת להרחיק את כל סוגי החרקים, לרבות תיקנים, מעופפים, זוחלים ועוד.

רמת המקצועיות נקבעת לפי סוג ההכשרה

ההכשרה שאותה עובר מדביר מזיקים היא חלק בלתי נפרד מהרמה המקצועית שלו. מדביר מנוסה מנצל את ההכשרה שהוא מקבל על מנת לבצע עבודות הדברה שונות בשטח, אך בין היתר הוא גם מתעדכן בפתרונות החדשים של הרחקת מזיקים לצמיתות. רק מדביר עם הכשרה וניסיון יכול לבצע את השירות על הצד הטוב ביותר ומבלי לסכן את הלקוח.

הדברת מזיקים היא חלק בלתי נפרד משמירה על סביבת המגורים. את ההדברה יש לבצע עם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי הסמכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *