כך תתגוננו מפני המזיק שמאיים על רהיטי העץ שלכם

יש לכם בבית ארונות הזזה מעוצבים מעץ? מתכוונים לרהט את חדר הילדים עם ארונות גדולים? כדאי שתדעו איך להתגונן מפני המזיקים הנפוצים. הנה כמה שיטות שכבר הוכיחו את עצמן:

א. מניעה – הרחקת מזיקים היא חלק בלתי נפרד מהגנה על ארונות הזזה מעוצבים ורהיטי עץ. את הרחקת המזיקים מבצעים קודם כל באמצעות מניעה, כמו למשל על ידי ניקיון תקופתי, אוורור וכן הלאה. אפשר גם להתקין רשתות בחדרים שבהם יש ארונות, וכך לאפשר אוורור תקין ללא חדירת מזיקים או מקקים.

ב. חומרי הדברה ייעודיים – לא כל חומר הדברה יכול להרחיק ולהשמיד מזיקים שמסכנים את רהיטי העץ שלכם. עליכם לבחור חומרי הדברה ייעודיים, ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר למשל להשתמש בחומר שמתאים לטרמיטים וכך למגר את הבעיה מהיסוד. כמו כן, רהיט שנגוע בתולעת עץ מחייב שימוש באיוד גז להשמדת כל התולעים.

ג. תרופות טבעיות – יש כאלה שמעדיפים להשתמש בתרופות טבעיות על מנת להתגונן מפני המזיק שמאיים על רהיטי העץ שלהם. בהקשר הזה כדאי להזכיר את עלי הדפנה והציפורן, שאותם מפזרים בדרך כלל בארונות המטבח. גם חומץ הדרים יכול לסייע ולהרחיק יתושים, תיקנים ונמלים או אפילו כינים מתוך ארונות פתיחה ברחבי הבית. לצורך הדברה טבעית של תולעי עץ אפשר להשתמש בנוזלי בצל ולאפשר להם להיספג בתוך הקורות.

הרחקת מזיקים באמצעות ניקוי ארונות

הסוד של הגנה מפני מזיקים ברחבי הבית הוא שמירה על ניקיון. למרות הקושי המזוהה עם ניקוי רהיטי עץ, אפשר לעשות זאת כל עוד מקפידים על כללי המפתח. מומלץ לנקות אבק לעיתים קרובות כדי למנוע ממנו להצטבר, להשתמש במים פושרים עם סבון עדין ולייבש באמצעות מגבת רכה. רצוי להימנע מניקוי עם חומרים כימיים, אך במקביל לחזק את עמידות העץ עם וקס מיוחד.

לבסוף, חשוב להקפיד על תחזוקת פריטי העץ שנמצאים מחוץ לבית ובעיקר על רהיטי הגן או המרפסת. אלו רהיטים שסופחים מהר אבק ואף חשופים לנזקי השמש והגשם לכל אורך השנה, ולא רק בחורף.

ארונות הזזה מעוצבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *