טיפול ביתי במזיקים

מזיקים בבית זה לא נעים ולא בריאותי. מזיקים יכולים לגרום למפגעים תברואתיים גדולים, וכאשר מזהים מזיקים מכל סוג שהוא בבית, יש לפעול כדי להדבירם. יש סוגים רבים של מזיקים היכולים לחדור לבית, ולקבוע את מקום מושבם בו, והדבר נפוץ בעיקר בדירות בקומות קרקע או בבתים פרטיים, אך גם במבנים רבי קומות מצליחים מזיקים רבים לחדור לדירות.

המזיקים העלולים לצוץ אצלכם בבית הם:

  • מכרסמים שונים (עכברים, עכברושים, חולדות וכדומה)
  • חרקים שונים (ג'וקים, נמלים, פרעושים, פשפשים וכדומה)
  • זוחלים שונים (נחשים, לטאות וכדומה)
  • בעלי כנף שונים הקובעים את קיניהם בגינות, במרפסות על גגות הביתים וכדומה

כדי למנוע חדירת מזיקים הביתה יש לעשות כמה פעולות מנע, שיקטינו את הסיכויים שאלה ירצו להיכנס אליכם. מזיקים שונים מחפשים מזון ומקומות חמים ולחים לחיות בהם. שמירה על היגיינה של המטבח וניקויו בכל ערב תעזור רבות למנוע לחדירת מזיקים. העמדת מלכודות עכברים במחסנים ובמקומות דומים תמנע התרבות וחדירת עכברים למקום. בכל מקרה רצוי לעשות ריסוס מקצועי אחת לשנה עם בוא הקיץ, כדי למנוע הופעתם של המזיקים והתרבותם אצלכם בבית.

מה לעשות? הפתרון הוא הדברת מזיקים

מקקים - הדברת מזיקיםתלוי באיזה מזיקים מדובר ובכמות שלהם. אם אתם מזהים נמלים, יש למצוא את מקום החדירה שלהם לבית, ולרסס אותם עם תרסיס מיוחד. כך יש לנהוג גם במקרה של תיקנים (ג'וקים), במידה והתופעה לא הגיע למימדי ענק. כאשר מדובר במכרסמים או בנחשים יש לקרוא ללוכד מזיקים מקצועי, כדי שילכוד אותם, ולא מומלץ לעשות זאת בעצמכם. בנוגע ליונים המתמקמות אצלכם במרפסת, ניתן לעשות הדברה אלקטרונית שמרחיקה אותן לתמיד, ולרכוש מערכת פינים מיוחדת להצבה על אדני חלונות, כדי להרחיק את היונים מלשבת עליהם.

הדברת מזיקים רק באמצעות הדברה מקצועית

הדברה מקצועית נעשית על ידי חברות מורשות בלבד, ועל ידי חומרי הדברה מורשים על פי מכון התקנים הישראלי. אין לעבוד עם מדביר שאין ברשותו רשיון הדברה. חומרי ההדברה מחולקים לכמה סוגים: חומרים כימיים, חומרים אורגאניים ואמצעים נוספים. חומרים כימיים הם מאד יעילים וזולים יחסית לחומרים האחרים, אך השימוש בהם מסוכן לאדם ולבעלי החיים המבויתים, הם עלולים לפגוע באיכות הסביבה, ויש להשתמש בהם בצורה נקודתית ומבוקרת. חומרים אורגאניים הם חומרי הדברה העשויים חומרים טבעיים בלבד, והם ידידותיים לסביבה. הם אינם פוגעים באדם או בבעלי חיים אחרים, והם לא פחות יעילים מחומרי ההדברה הכימיים.

הדברת מזיקים – רק מדביר מקצועי

כאשר אתם מגלים חרקים בבית, יש לקרוא בדחיפות למדביר מקצועי. הדברת מזיקים מצריכה טיפול מקצועי ומיומן, המבוסס על הכרות עם בעלי חיים אלה. יש להתייחס למחזור החיים שלהם, הכולל: ביצה, זחל, גולם, בוגר ולהתאים את אופן ההדברה לסוג הקיים. ריסוס פרעושים, למשל, נעשה בעיקר בקיץ, כאשר החרק הבוגר פעיל בטמפרטורות שמעל 26 מעלות. חשוב לזכור, כי נוכחות פרעושים מקורה בבעלי חיים אחרים כמו כלבים, חתולים, חולדות וכדומה, המעבירים אותם על גופם ממקום למקום.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *