המדריך המלא להדברות

הדברת מזיקים הן אינן משחק ילדים. בין אם מדובר בביצוע ההדברה, או החומרים בהם משתמשים לביצוע. הדברות, ולא משנה של איזה מזיק, כדאי מאד שיעשו על ידי איש מקצוע מומחה.

לפני שאתם בוחרים במדביר מסוים, כדאי לכם קודם כל לדעת שמדביר צריך לקבל רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה. לכן, כאשר אתם בוחרים במדביר, כדאי מאד שהשאלה הראשונה שתשאלו אותו תהיה "האם אתה מחזיק ברישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה".

פרטים חשובים בנוגע לביצוע הדברות

הדברת מזיקים

הדברת מזיקים

כדאי שתדעו שמי שרוצה לעסוק בביצוע הדברת מזיקים, צריך לעבור קורס הדברה של המשרד להגנה על איכות הסביבה, ורק לאחר שאותו אדם עבר את המבחן בהצלחה, הוא מוסמך לעסוק בתחום זה.

בנוסף, חשוב לזכור שישנם סוגים שונים ומגוונים של הדברות, ויש מדבירים שמתמחים בסוגים ספציפיים של הדברות, אך לא בכולן, מסיבה זו כדאי לברר עם המדביר את תחומי ההתמחות שלו ולבקש לראות תעודה המסמיכה אותו לכך, שכן ניסיונו בלבד אינו מספיק כדי לאפשר לו להציע את השירות הטוב ביותר לתחום ההדברות הרלוונטי עבורכם.

הדברת מזיקים והבית שלכם: סוגיות שכדאי לברר

מלבד סוגיית הרישיון, וסוגיית ההתמחות של המדביר, ישנן סוגיות אחרות שכדאי לכם ללבן עם המדביר.

ראשית, כדאי שתבררו עם המדביר באיזה חומר הדברות הוא משתמש בדרך כלל. כמובן שאם יש לכם בעלי חיים, אתם חייבים לברר את מידת ההשפעה של חומרי ההדברה על בעלי החיים, על מנת להבטיח שהם יהיו בטוחים גם כן.

בנוסף, משום שחשיפה לחומרי ההדברה אינה בריאה לבני אדם, רצוי מאד שתבררו עם המדביר כמה זמן עליכם לשהות מחוץ לבית לאחר ביצוע ההדברה.

הדברת מזיקים בארונות מטבח: כללי זהירות חשובים

סוגיה חשובה נוספת היא הדברה באזור של ארונות המטבח שלכם.

ראשית, חשוב מאד לדעת שלפי הוראות המשרד לאיכות הסביבה, חל איסור מוחלט על המדביר לרסס חומרי הדברה על מוצרי מזון, או על כלי אוכל. הסיבה לכך היא כמובן שחומרי ההדברה מסוכנים ומזיקים מאד לבריאותכם.

מסיבה זו אם יש לכם בעיה לדוגמא של נמלים בארונות המטבח, העצה הכי טובה היא פשוט לנקות את הארונות, משום שאם למדביר אסור לרסס מזון או כלים של אוכל, גם לכם כדאי להימנע מכך.

ביצוע הדברות על ידי חאפרים או: ממי כדאי לכם להיזהר?

כמובן שבעלי מקצוע רשלניים ובלתי מקצועיים ניתן למצוא בכל תחום, ובאופן זה גם בתחום של הדברות. בעלי מקצוע כאלו יכולים להיות בעלי מקצוע שיעבדו ללא רישיון עסק, ללא הרישיון הנדרש מטעם המשרד לאיכות הסביבה או מבלי שעברו את הקורס שדורש המשרד כתנאי לרישיון, הם ישתמשו בחומרים שיהוו סכנה לבריאותכם, והרבה פעמים גם איכות העבודה שלהם תהיה מוטלת בספק.

חשוב לבחור במדביר מקצועי ומוצלח מפני שהוא ורק הוא יעשה את כל המאמצים הדרושים על מנת לוודא שהחרקים לא ישובו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *