הדברת מזיקים

הדברת מזיקים היא הגדרת מטרייה רחבה ביותר הכוללת תחתיה מגוון פעולות שמטרתן להרחיק, להרוג או לצמצם את השפעתם של מזיקים מסוגים שונים. הכוונה במונח מזיקים היא ליצורים השייכים כמעט לכל המחלקות הטקסונומיות, כשבין היתר מדובר בצמחים, פטריות, יונקים, דגים ועוד. עם זאת, ברובם המוחלט של המקרים, מונח זה מתאר הדברת חרקים, מכרסמים קטנים או יונים, ובעיקר הדברת מזיקים ביתית.

שלושה סוגים מרכזיים של הדברת חרקים ביתית

מאחר וכפי שציינו, ברוב המקרים המונח הדברת מזיקים משמש לתיאור של הדברת חרקים ביתית, בחרנו לפרט בפניכם אודות תחום זה בהרחבה. בגדול מדובר בהדברת טרמיטים, נמלים, עכבישים, תיקנים ויתושים. להלן שלושת הסוגים המרכזיים שבהם ניתן לבצע הדברת חרקים ביתית:
• הדברת חרקים המבוצעת על ידי הרשויות – חלק מאחריות הרשויות השונות בארץ כלפי התושבים שלהן כולל ביצוע של הדברות באופן שגרתי או לפי הצורך באופן מזדמן. ההדברה המבוצעת על ידי הרשויות כוללת ריסוס נגד חרקים בסביבות מבני מגורים, בעיקר במוקדים שנחשבים כ"מועדים לפורענות" דוגמת מקווי מים עומדים למשל, המהווים בית גידול ליתושים במהלך עונת הקיץ.
• הדברות המבוצעות באופן פרטי בתוך הבתים – נכון לכתיבת שורות אלה פועלות בישראל חברות הדברה רבות וכן לא פחות מדבירים פרטיים שפועלים באופן עצמאי, המתמחים בהדברות ביתיות. גם במקרה הזה, ניתן להזמין את שירותי הגופים השונים אחת לשנה או אחת לחצי שנה, לפני הכניסה לדירה חדשה או באופן מזדמן בהתאם לצורך.
• הדברה עצמית – הדברת חרקים עצמית מבוצעת על ידי הדיירים באמצעות תכשירים שונים שניתן לרכוש ברשתות השיווק. הכוונה היא בעיקר לתרסיסים המכילים רעל נגד חרקים, מלכודות דבק, מלכודות זבובים, לוחיות נגד חרקים מעופפים ועוד.

כיצד ניתן לבחור בחוכמה חברת הדברת מזיקים?

אם אתם זקוקים כעת לשירותים מקצועיים של הדברת מזיקים, קרוב לוודאי שתתקשו להפריד את המוץ מן התבן לאור האינפלציה הגואה של בעלי המקצוע בתחום זה. לכן החלטנו לחלוק עמכם כמה טיפים שימושיים שיסייעו לכם לבחור את אנשי המקצוע המתאימים ביותר לעבודה:
• ראשית, חשוב לוודא כי מדובר בחברה שעוסקת בתחום כבר שנים רבות וכי לא מדובר בחברה צעירה שרק צוברת ניסיון בתחום על חשבונכם. כל זה רלוונטי גם בנוגע לאנשי מקצוע הפועלים באופן עצמאי כמובן.
• מומלץ לתת עדיפות למדבירים וחברות הדברה העושים שימוש בחומרים ירוקים, שאינם מזהמים את הסביבה ואינם מסוכנים לאדם ולחיות מחמד.
• חשוב לוודא שאתם מקבלים תעודת אחריות על עבודות ההדברה למשך חצי שנה לכל הפחות.
• בדרך כלל חברות הדברה ומדבירים עצמאים שפועלים בתחום כבר זמן רב ישמחו לספק לכם המלצות מלקוחות שסיפקו להם שירות. אל תהססו לבקש זאת לפני שתקבלו את ההחלטה.
• מומלץ מאוד לעבוד מול חברות הדברה שמתמחות בהדברת כל סוגי המזיקים כשהכוונה היא בין היתר להדברת חרקים, יונים, מכרסמים, נחשים ועוד. חברה שמספקת שירות כולל ומקיף היא בדרך כלל חברה מקצועית יותר מחברה שמתמחה בתחום אחד של הדברת מזיקים ומלבד זאת, עבודה מול חברה אחת המספקת שירות מקיף, תחסוך מכם את הצורך לעבוד מול חברות נוספות בעתיד לצרכים אחרים שעשויים להתעורר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *