הדברת מזיקים במזגן – איך עושים את זה?

המזיקים השונים עלולים להיכנס לבית שלנו דרך כל מיני פתחים. בין השאר, המזיקים יכולים לצאת מכל מיני חורים קטנים שיש בין הארונות במטבח, וכמובן שהם גם יכולים להיכנס דרך החלונות. אולם, אם יש לכם מערכות של מיזוג אוויר בביתכם, אזי יש לדעת שגם המזגנים עלולים להיות קנים רציניים מאד עבור המזיקים השונים. דרך המזגנים, יכולים לצאת כל מיני מזיקים כגון נמלים, תיקנים, זבובים, יתושים, דבורים, עשים, ועוד. אז מה הם עושים שם? איך נעלים אותם? מהם הסיכונים, ואיך בכלל מדבירים את האזור במקרים כאלה?

הסבר מלא על המצב המיוחד

  • למה הם שם? – למה מלכתחילה מזיקים בכלל נמשכים אל התעלות והמערכות של מיזוג אוויר? קודם כל כדאי לזכור שזה מקום מוגן עבורם. אין שם בעלי חיים אחרים אשר עלולים לפגוע בהם, ומבחינתם זה גם מקום טוב מאד להטלת ביצים. מעבר לכך, כדאי גם לזכור בתעלות המיזוג יש גם לחות גבוהה יחסית, ואלו תנאים אשר המזיקים אוהבים במיוחד. לעתים אפרש שבתעלות המיזוג אף יהיה קן שלם של מזיקים, שרק חלק קטן ממנו יוצא החוצה! עד כדי כ הדבר יכול להיות בולט מאד.
  • איתור הקן – אחד האתרים בקינון של המזיקים בתוך מערכות של מיזוג אוויר, הוא בכך שלא תמיד ברור שמערכות המיזוג הן אכן המקור למזיקים הללו! אם למשל אתם רואים תיקן בתוך הבית, קשה לדעת שהוא יצא דווקא מתוך המזגן שלכם. רוב האנשים ילכו דווקא לחשודים המידיים כמו ארונות המטבח או פתחי הניקוז באמבטיה, ולא יחשבו לבדוק מה קורה בתוך המזגן שלהם. לכן, אם יש לכם מכת מזיקים בבית, כדאי לפתוח את המזגן ולבדוק מה קורה בתוכו.
  • הקפידו על המסננים – על מנת שתוכלו למנוע בקלות את בואם של המזיקים לתוך מערכות המיזוג שלכם, רצוי מאד להקפיד על ניקוי המסננים של המזגן, וכדאי אחת לתקופה לבדוק את הצינור של המזגן שלכם. בדיקה קבועה שכזו וגם שמירה על הניקיון בתוך המזגן, יאפשרו לכם קודם כל לאתר מזיקים בתחילת הדרך, אבל גם לדאוג לכך שמלכתחילה המזיקים לא יחפשו שם דבר.
  • מצאנו מזיק, מה עושים? – תלוי מד בסוג המזיק. רצוי מאד שלא לרסס בעצמכם את חומרי ההדברה לתוך מערכות של מיזוג אוויר, כי אז יש סכנה שהחומר יצא מחדש דרך המערכת ואתם תנשמו כל העת חומר רעיל. במקום זה, כדאי ליצור קשר עם חברת הדברה מקצועית. המדבירים יגיעו, יבחנו את הבעיה, ויוכלו גם להדביר את המזגן ממזיקים בצורה טובה.

 

ועכשיו ניתן להמשיך לחיות

לאחר שטיפלתם בבעיית המזיקים שהיו במזגן שלכם, אתם יכולים להמשיך וליהנות מהמחיה בתוך הבית שלכם. רצוי מאד שלא להזניח את הנושא,  כי המזיקים לא ילכו לאיבוד מעצמם, אלא הם רק ילכו ויתרבו, עד אשר אתם תדבירו אותם.מיזוג אוויר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *