הדברות והרעלה

כל מה שרצית לדעת על הדברות והרעלה

הרעלה היא נושא כאוב מאד, במיוחד לאור העובדה שאת רוב סוגי ההרעלה ניתן בדרך כלל למנוע. לצערנו הרב, הרעלות מהוות חלק לא קטן מהפגיעות בילדים בעולם המערבי. חומרי הדברה שנמצאים היום בכל בית הן גורם משמעותי לחלק ניכר ממקרי ההרעלה במדינת ישראל.

הזמנת עבודה מחברת הדברות מקצועית יכולה לעזור לכם להימנע מהתרחשות של אסון בביתכם, עקב בליעה של חומר הרעלה על ידי ילדים קטנים שהכניסו רעלנים לפה ואנשים מבוגרים שראייתם לקויה.
כיצד ביצוע ההדברה על ידי חברת הדברות מקצועית יכולה להוריד את הסיכון להרעלה?
קודם כל, חברת הדברות מקצועית עובדת רק לפי ההיתרים שניתנים לה על ידי המשרד להגנת הסביבה.

בנוסף, חברת הדברות מקצועית משתמשת אך ורק בחומרים שאושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה. חומרים אלו עברו את תהליך הבדיקה והאישורים הנדרשים על ידי משרד זה.

הדברות והרעלה

הדברות והרעלה

לא זו אף זו, חברת הדברות מקצועית תנחה אתכם באשר לפינוי הבית, החזרה אליו לאחר ההדברה, והאוורור שלו מחומרי ההדברה בהם השתמשו המדברים. כל אלו יסייעו לכם להימנע מהרעלה מסוכנת.
כיצד לנהוג במקרה של הרעלה מחומרים המשמשים לביצוע הדברות?
חומרי ההדברה בהן משתמשת חברת הדברות מקצועית יכולים גם הם לגרום לסחרחורות, כאבי ראש, כאבי בטן, והקאות. מערכת הנשימה יכולה להיפגע גם כן כאשר הנפגעים העיקריים כתוצאה מההרעלה הם ילדים קטנים או תינוקות.

לכן, אל תתעלמו או תזלזלו בהוראות שנותנת לכם חברת ההדברות המקצועית שהזמנתם. במקרה שסימני ההרעלה מחמירים או שיש הידרדרות במצב ההכרה של הנפגע, פנו את הנפגע למרכז לרפואת חירום הקרוב ביותר לביתכם לשם טיפול חירום.

מה הטיפול הנפוץ לנפגעי הרעלה כתוצאה מחומרי הדברות?

הטיפול בנפגע ישתנה מאד בהתאם לסוג החומר, מצבו של הנפגע, ועוד. לצורך העניין, אם מדובר בחומרים נוגדי קרישה שבהם משתמשת בדרך כלל חברת הדברות מקצועית כדי להדביר מכרסמים, הטיפול יתמקד במעקב אחר תפקודי הקרישה של הנפגע, וכן מתן של סם המנע במקרה זה- ויטמין k1. הסיבה לכך שמי שטועם בטעות מהחומר שמיועד להדברת מכרסמים עלול להיפגע באופן קשה, היא שמערכת הקרישה של המכרסמים דומה מאד למערכת הקרישה הקיימת אצל בני אדם.

לעומת זאת, התסמינים של הרעלת חומרי הדברה בהן משתמשת חברת הדברות מקצועית להדברת חרקים יכולים להיות אחרים. מלבד בחילות, הקאות, כאבי בטן, וכאבי ראש, יכולים להופיע גם קוצר נשימה וכן ברדיקרדיה (דופק איטי מידי).

כמו כן, גם חומרי הדברה שבהם משתמשות חברות שמבצעות הדברות חקלאיות יכולים להיות מסוכנים מאד. חומרים אלו כוללים לדוגמא חומרים אורגנו זרחניים. חומרים אלו משמשים בין היתר להדברה של מזיקים שפוגעים בפירות והירקות שלנו.

לא משנה מאיזה חומר נגרמה ההרעלה חשוב לדווח על כך לגורם הרפואי המוסמך כדי לקבל את הטיפול המדויק במהרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *