הדברות בחדרי ילדים – כדאי או לא כדאי?

חדרי ילדים הם החדרים שאנו הכי דואגים לגביהם כאשר אנחנו שוקלים לבצע הדברות וזה בגלל שהילדים שלנו הנם רגישים כל כך, ולא היינו רוצים לחשוף אותם לסכנות שבחומרי ההדברה הרעילים שחברות הדברה רבות משתמשות בהם. לעיתים אנו מנסים לבדוק מה עדיף, האם עדיף לקחת את הסיכון שבהסתובבות מזיקים שונים בחדרי הילדים או שעדיף דווקא לקחת את הסיכון שבהדברות כנגד אותם מזיקים. ניתן ליישב את הדילמה הזו על ידי בחינה של אילו מזיקים נוכל למצוא בחדרי ילדים ואז לבדוק אם הם אכן כל כך מסוכנים לבריאות הילדים.

אז לאילו מזיקים ניתן לצפות למצוא בחדרי ילדים?

תיקנים, נמלים ופשפשים
תיקנים שוכנים בצינורות הביוב ובביוב עצמו ומשם מוצאים את דרכם לכל פינות הבית, התיקנים עלולים להיות נשאים של מחלות שונות עקב השהייה המרובה בביוב ולכן, העובדה שיש תיקנים בבית, לרבות בחדרי הילדים, הופכת את שירותי ההדברות להכרחיים לשמירה על בריאות בני הבית, בטח ובטח בריאותם של הילדים שהנם, כאמור, רגישים יותר.

הדברות בחדרי ילדים

הדברות בחדרי ילדים

נמלים ניתן למצוא בכל מקום שבו יש אוכל, לכן בעיקר נמצא אותן משוטטות במטבח, אבל לא רק. ילדים קטנים לוקחים עוגיות או מאכלים מסוימים לחדרם, לעיתים אף אתם מרשים להם לאכול ליד השולחן הקטן בחדרם, ולא פעם, יוצא שהם מפילים את האוכל על הרצפה או על השטיח. גם אם הם מרימים מיד את האוכל וגם אם אתם מנקים מיד אחר כך, פירורים תמיד נשארים ומהווים קרקע פורייה לשיירת נמלים.

נמלים אינן מזיקות במיוחד לרוב, אבל מהוות מטרד לא קטן וללא חברת הדברות מקצועית, מאוד קשה להיפטר מהבעיה.

פשפשים שנתפסים על הכלב ואז משוטטים להם ברחבי הבית דורשים טיפול, הם יכולים לעקוץ ולהעביר מחלות ובשל כך אי אפשר להתעלם מהתופעה ולקוות שתיעלם מעצמה.
אז כדאי לבצע הדברות בחדרי ילדים?
לסיכום, ישנם לא מעט מזיקים שיכולים למצוא את דרכם לחדרי ילדים, חלקם פורטו לעיל, והם מצריכים שימוש בשירותי הדברות.

אך אם הפחד לבריאות ילדיכם עקב שימוש בחומרים רעילים לשם ביצוע הדברות משתק אתכם ולא מאפשר לכם להעלים את המטרד, דעו שישנן שיטות חדשות להדברה ומיגור תופעת המזיקים מהבית, עם רמת רעילות מזערית, ולעיתים לא קיימת, עבור בני אדם ובכלל זה, כמובן, הילדים שלכם.

שיטות אלו, ביניהן ניתן למצוא הדברות אורגניות או ביולוגיות שעושות שימוש בחומרים טבעיים לשם הדברות ממוקדות במזיק הקיים, הדברות אלו מכילות רעלים טבעיים המתפרקים במהרה ולא מפיצים ריח רע לאחר פיזורם ברחבי הבית, כך שבמהרה יכול הילד לחזור להשתמש בחדרו ללא סכנה.

לחלופין, ניתן להתקין מכשור הדברה אלקטרוני שאינו רעיל כלל ומרחיק מזיקים תוך שימוש בגלי אור וקול שמרתיעים מזיקים ולא מפריעים לבני אדם כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *