הדברות אורגניות

הדברות אורגניות מתייחסות לשוני התפיסתי בנוגע לחומרי הדברה – במקום שמטרתם תהיה הרג כללי של כל החיים באזור המודבר, ובכלל זה, הריגת המזיקים, הדברות אורגניות מייחסות חשיבות לשמירה על החיים (שלנו, של בעלי החיים שלנו ושל הצמחים בביתנו) מפני ההשפעות של הדברות ומציאת דרך לכוון את הפגיעה באופן ספציפי כנגד המזיקים. כאשר הסיכוי לסרטן ולשאר מחלות של דרכי הנשימה גובר בכל יום, כמו גם הסיכונים הנובעים מרעלים שנספגים באדמה ובצמחים, חשוב היה למצוא פתרון טבעי ואיכותי יותר ולשם כך פותחו שיטות להדברה אורגנית.

מה היתרונות בהדברות אורגניות?

קודם כל, חומרי ההדברה בהם משתמשת חברת הדברות שמבצעת את ההדברה בשיטה האורגנית, הם בדרך כלל חומרים שהם 100% טבעיים, ולכן הם בריאים יותר מהכימיקלים. כמו כן, בניגוד לשיטות הכימיות שמסכנות את הבריאות המשפחה שלכם ובעלי החיים שלכם, בשיטת ההדברה האורגנית משתמשים בחומרים שאינם מסוכנים לבני אדם או לבעלי החיים. החומרים הם נטולי כימיקלים לחלוטין, ומתכלים לגמרי, ובנוסף הם אינם משאירים את חותמם על הסביבה שלכם.

יתרון חשוב נוסף הוא שאם אתם מזמינים חברת הדברות שמבצעת הדברה אורגנית, אין צורך שתעזבו את הבית, כפי שקורה בהדברה כימית. החומרים הכימיים שמשמשים להדברות כימיות מסוכנים לבריאות ולכן חשוב לפנות את הבית עד שרעלים שיכולים לפגוע במערכת הנשימה יתנדפו. לעומת זאת, בהדברות אורגניות, כאמור, משתמשים בחומרים עם רמת רעילות נמוכה לבני אדם ולכן אין צורך לעזוב את הבית והנוחות לא נפגעת, דבר שיכול להוות יתרון משמעותי עבור אנשים שאין להם זמן לבזבז על המתנה ארוכה מחוץ לבית.

עוד יתרונות של הדברות אורגניות

סוגי הדברהאחד היתרונות הבולטים של השיטה האורגנית להדברות הוא העובדה, שלחומרים יש ריח נעים יותר מחומרי ההדברות הסטנדרטיים בגלל שהם מורכבים מחומרים טבעיים ובהם תמציות צמחים ופירות הדר. וכך יוצא במקום סחרחורות ואף הקאות, תופעות לוואי נפוצות של הרחת חומרי ההדברות הכימיים, החדרים מתמלאים בריחו הרענן של התפוז לדוגמא.

בנוסף, רמת הרעילות הנמוכה של הצמחים מהם מפיקים את חומרי ההדברה האורגנית לא רק תורמים לכך שרמת הפגיעה בבריאותנו מופחתת משמעותית עד כדי שהיא נעלמת כליל, אלא שהפגיעה באיכות חיינו אף היא כמעט ולא מורגשת.

זה בגלל שהעובדה שהדברות אורגניות לא פוגעות בבריאות מאפשרת לנו להיות רגועים לאחר ביצוע הדברה ולחזור במהרה לחוש בשלווה בביתנו, שלווה שהופרה בעקבות השתלטות המזיקים.

השלווה הזו, נובעת גם מהעובדה שחומרי הדברות אורגניות לרוב מותאמים באופן ספציפי למזיקים אותם הם אמורים להדביר ובגלל הספציפיקציה הזו נוכל לחוש ביטחון גבוה יותר בהיעלמותם לאחר שימוש בשירותי הדברות אורגניות.

דבר אחרון, איכות הסביבה הנו נושא חשוב מאין כמוהו במציאות המודרנית והוא מהווה יתרון מובהק של השיטה האורגנית בהדברות בכך שהיא מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לעשות את חלקו הקטן לשמירה על הסביבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *