הדברה ירוקה

הדברות אורגניותהחרקים והמזיקים אף פעם לא היו מועדפים עלינו, במיוחד כאשר הם נמצאים באזור הבית. חרקים ומזיקים נותנים תחושה של חוסר ניקיון וחוסר סדר בבית, למרות שאלו לא בהכרח הסיבה העיקרית. כיום הדרכים היחידות לסלק חרקים ומזיקים הן באמצעות הדברות. אך גם הדברות לא תמיד בריאותיות במיוחד, והדברות כימיות אינן בריאות במיוחד לדרכי הנשימה של האדם, ובנוסף הן עשויות לפגוע באיכות הסביבה. אך לשמחתנו גם לנושא זה ישנו פתרון – הדברה ירוקה.

מהי הדברה ירוקה וכיצד היא עובדת?

מדובר בשיטת הדברה לכל דבר, אם כי היא אינה עושה שימוש כלל בחומרים כימיים, בהם הדברות אחרות עושות שימוש. החומרים שנעשה בהם שימוש הם חומרים טבעיים בלבד, המבוססים על חומרים מן הטבע, בעלי רעילות נמוכה מאוד, והם מצמצמים משמעותית את הפגיעה בסביבה, בבני האדם ובחי. הדברות אלו עושות גם שימוש באמצעי הרחקה שונים, שאינם עושים שימוש בחומרים כמו: רשת כנגד יונים, מלכודות עכברים ומתקני הרתעה והרחקה לציפורים. לחרקים והמזיקים נעשה שימוש בחומרים טבעיים כפי שציינו, ולחומרים הטבעיים מספר יתרונות:

  • הפחתה משמעותית בפגיעה בבני אדם – הוכח כי ילדים נוטים יותר להיפגע מחומרי הדברות, כתוצאה מקיום ישיר עם שאריות של חומרי הדברות כמו שטיחים לדוגמה. ילדים נוטים לשכב ולהתגלגל על הרצפה, מה שמעניק להם מגע ישיר לחומרים הכימיים. בהדברה הידידותית לסביבה, הוכח כי יש הפחתה משמעותית בפגיעה באדם.
  • החומרים מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה – חומרי ההדברה היחידים כנגד מזיקים וחרקים שאכן מאושרים בידי המשרד לאיכות הסביבה.
  • חומרים המתפרקים מהר יותר מחומרים כימיים – החומרים הטבעיים ידועים כמתפרקים מהר יותר מהחומרים הכימיים. התפרקותם המהירה מונעת מהם להישאר למשך זמן ממושך במקום בו הם פוזרו, וכך הנזק שלהם קטן.

האם הדברה ירוקה יכולה להחליף הדברות כימיות אחרות?

התשובה היא כן, השיטה הידידותית לסביבה נמצאה כשיטה מצוינת לסילוק מזיקים וחרקים בדומה לשיטה הכימית. ההתייחסות היא להדברות הביתיות יותר, ופחות להדברות החקלאיות, שם ההתמודדות עם המזיקים היא גדולה הרבה יותר. ההדברות הירוקות הביתיות נמצאו כמועילות מאוד, הן כנגד המזיקים והחרקים, והן בהפחתת הפגיעה שלהם באיכות הסביבה. בהדברות ביתיות אכן ניתן להשתמש בשיטות הידידותיות לסביבה, וכך גם לצמצם את הסיכוי לפגיעה בבני אדם ובחי, וגם לצמצם את הפגיעה בסביבה.

מדוע הדברה ירוקה?

בעולם בו המודעות לאיכות הסביבה רק גדלה מיום ליום, ובו חשוב להשתדל בכל פעולה שלנו לשמור על איכות הסביבה, מהפעולות הקטנות ועד הגדולות, אין ספק שההדברות הידידותיות לסביבה חשובות עד מאוד. באמצעות הדברות ידידותיות לסביבה נדע שאנחנו גורמים לסילוק של המזיקים והחרקים בדיוק כמו בהדברות הכימיות, אך עם מינימום נזק לסביבה, לאדם ולחי. הדברה ידידותית לסביבה היא הבחירה הטובה ביותר בכדי להדביר את הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *