איך להעביר את הריח לאחר הדברה בבית?

הדברה היא פעולה חשובה המאפשרת הרחקה של מזיקים וחרקים לתקופה ארוכה. יחד עם זאת, החיסרון העיקרי של הדברה כימית הוא ריח לא נעים. אנשי מקצוע ממליצים להתרחק מהבית לפחות מספר שעות אחרי ההדברה, ומדגישים זאת בעיקר עבור משפחות עם ילדים, תינוקות ובעלי חיים. בנוסף, חשוב מאוד להקפיד על פתרונות אוורור כדי להעביר את הריח.

להלן כמה פתרונות אוורור יעילים להתמודדות עם ריח של הדברה כימית:

א. פתיחת חלונות – בשלב הראשון יש לפתוח את כל החלונות בבית. בין אם מדובר על בית פרטי בקומת קרקע או על דירה בבניין משותף, פתיחת החלונות היא תנאי לאוורור מוצלח של חלל הפנים. החלונות מאפשרים לאוויר טרי להיכנס לבית והם מונעים מרהיטים, שטיחים ובגדים לספוג את ריחות ההדברה.

ב. מאוורר תקרה – בבתים עם מאווררי תקרה אפשר להפעיל אותם עוד במהלך ההדברה עצמה. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמבצעים פעולה כזו ולבדוק את ההשלכות מבחינת האפקטיביות של החומרים הכימיים.

ג. מערכות מיזוג – רוב בעלי הבתים מעדיפים לאוורר את הבית עם מערכות מיזוג. היתרון של מערכות מיזוג בא לידי ביטוי בבקרת אקלים וביצירת תנאים נוחים וממוזגים, אך החיסרון הוא שהם לא מוציאים את החומרים הכיימים או מכניסים אוויר טרי. הפתרון המומלץ הוא לשלב בין מערכות מיזוג לבין המאווררים או החלונות. כך ניתן לאוורר את החלל ועדיין להגיע לטמפרטורות הרצויות עד שכל הריח נעלם.

האם אוורור יכול לפגוע ביעילות ההדברה?

אוורור נכון של חלל הפנים לא אמור לפגוע ביעילות ההדברה. פעולות הדברה מבוצעות על בסיס יומי בכל רחבי הארץ ומיועדות גם לחנויות, משרדים, עסקים, חללים תעשייתיים ועוד. באמצעות פעולות מן הסוג הזה ניתן לשפר את איכות החיים ולמנוע הצטברות של חרקים ומזיקים. השאלה היחידה היא כיצד מבצעים את ההדברה ואיך מגנים מפני שאיפת חומרים כימיים.

מדביר מנוסה עם רישיון והסמכה יכול ללוות את הלקוח עוד לפני ביצוע הפעולות הכימיות. עליו להסביר כמה זמן לאוורר את הבית, כיצד לעשות זאת ומתי לחזור לשגרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *