מדוע יש לבצע הדברת יתושים בגינה?

פעמים רבות, כאשר אנו מעוניינים להעלים את היתושים מסביבתנו, עלינו להזמין שירות של הדברת יתושים בגינה ובחצר. מדוע בעצם? הסיבה לכך היא שפעמים רבות, אזור הגידול של היתושים, הוא בתוך מה שמכונה: מים עומדים. למה הכוונה? מדובר על מקווי מים שלא מתחלפים – כמו למשל מים שלא מחלחלים לקרקע, בריכות מים בגינות, מים שמצטברים מתחת למרזבים, וכמובן הימצאות של מים רדודים יחסית, שלא מקשים על היתושים לשרוד בהם. כל הדברים הללו נמצאים לרוב במתחמים חיצוניים כמו גינות וחצרות, ומכאן שפעמים רבות כשיש כמות גבוהה מאד של יתושים – הרי שהדברתם בגינה תהווה פתרון מעולה. אז מה עושים במקרים הללו?

האמצעים השונים להדברה בגינה

  • שימוש בחומרים כימיים – השיטה הראשונה עבור הדברת יתושים בגינה, היא לעשות שימוש בחומרי הדברה כימיים מסורתיים. אלו חומרים שמותאמים באופן ספציפי להתמוסס בתוך המים, ובכך לחסל את אוכלוסיית היתושים באזור. מדובר על כמה חומרים שונים שאפשר להשתמש בהם. בין השאר, הפרטרואידים נחשבים לחומרים מובילים משום שהם רעילים מאד ליתושים, אך כמעט ולא רעילים לבני אדם או לבעלי חיים נוספים, ומכאן שהם גם לא מסוכנים לגינה. חומרים אלו גם לא משפיעים על הצמחייה, ומכאן נהוג להשתמש בהם. חומרים נוספים שבהם אפשר להשתמש לטובת הדברת יתושים אלו הם שמנים ייעודיים. שמן כידוע לא מתערבב עם המים, ולא מתמוסס בתוכם. מה הוא כן עושה? יוצר מן שכבה אוטמת בחלק העליון של המים. כך היתושים במים פשוט נחנקים, והדבר גם מחסל את הביצים שלהם.
  • שימוש בחיידקים – פתרון ייעודי לבעיה של יתושים בגינה, הוא לעשות שימוש בחיידקים מיוחדים. מדובר על חיידקים שניתנים לרביה בסביבה מימית, ומכאן הם יעילים מאד להדברה של היתושים בחצר. חיידקים אלו מועברים בעיקר בין הזחלים של היתושים בתוך מקווה המים. היתרון המשמעותי של החיידק הנ"ל הוא שבניגוד לחומרים אחרים, הוא לא רעיל כלל עבור המים או עבור הצמחייה, והוא פוגע באופן ספציפי בזחלי היתושים בלבד.
  • הדברה עם דגים – דרך מקורית אמד לבצע הדברת יתושים היא פשוט דרך הדברה ביולוגית עם דגים. דגי הגמבוזיה למשל, ניזונים מיתושים, ויכולים להכחיד את האוכלוסיה בזמן קצר. היתרון של דגי הגמבוזיה זה שהם יכולים להסתגל לכל מקווה מים באשר הוא – כולל גם למים מזוהמים, שלא פעם מהווים כר גידול פורה לאוכלוסיית היתושים. כמובן שגם כאן, הדגים עצמם רק דואגים לחיסול אוכלוסיית היתושים – והם לא פוגעים בחלקים אחרים בגינה שלכם.

לפנות למדביר מקצועי

חשוב מאד לשים לב, שבכל המקרים שפורטו להלן, בתהליך של הדברת יתושים יש להזמין גורם מקצועי שיבצע את ההדברה. בין אם מדובר על שימוש באמצעים כימיים, בחיידקים או בדגים, הדבר דורש מומחיות. יש לדעת איך לעשות שימוש בחומרים או ביצורים השונים, איזה הכנות לעשות מראש, ואיך לזהות את מיקום ביצי היתושים. את כל דברים הללו – רק מדביר מקצועי יוכל לעשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *