הדברת יתושים – איך לעשות את זה נכון

יתושים הם חלק ממשפחת החרקים, ומהווים את אחד ממטרדי הקיץ הישראלי הנפוצים ביותר ולכן הדברת יתושים, היא אחת מסוגי ההדברות הנפוצות ביותר שיש בישראל והיא מתבצעת כמעט כל הארץ בתדירות גבוהה. הדברות יתושים הנן כה נפוצות לא רק בגלל שמדובר במטרד אלא גם בגלל שישנם סוגי יתושים שיכולים להזיק לבריאות.

קבוצות של הדברות היתושים

פעולות למניעה של דגירת יתושים, פעולות להדברת יתושים בעלי כנף, ופעולות שמיועדות להדברת יתושים בדרגת התפתחותם במים.
מניעת דגירה כאמצעי הדברות יתושים– פעולת מנע של אנשי מקצוע להבטחת קיץ נעים ורגוע
כאשר מעוניינים למנוע דגירה של יתושים ממין נקבה על הביצים שלהן, יש מספר פעולות שחשוב לבצע. פעולות אלו מבוצעות על ידי אנשי המקצוע המתמחים בתחום ההדברות . ביניהן:

1. הכשרת מערכת תעלות לזרמי שופכין שהיא נקייה מצמחיה
2. מילוי בעפר של בורות שופכין שאינם בשימוש וכיסוי בורות המצויים בשימוש
3. ביעור צמחיית הגדה בבריכות חמצון והפיכת הצמחייה לבלתי מתאימה לדגירת יתושים
4. ניקוי הצמחייה בבריכות הדגים והעמקת חופי הבריכות עד עומק של 30 ס"מ.

הדברת יתושים בעלי כנף

הדברת יתושיםיתושים בעלי כנף הם למעשה אותם יתושים שאוהבים להתארח בביתנו ולעקוץ אותנו בשעה שאנו לנים במיטתנו בחשכת הליל. הדברה של יתושים בעלי כנף נעשית באמצעות אותם אמצעים שאנו מכירים היטב, כמו אותם מכשירים שמחוברים לחשמל ומלאים בחומר דוחה יתושים. השם המקצועי של המכשירים הללו הוא אירוסולים, ולחומר דוחה היתושים שנמצא בהם קוראים פירתרין. פעולות אלו יעילות במיוחד בחיסול יתושים צעירים.

הדברת יתושים בדרגת התפתחותם במים

כדי להבטיח לנו קיץ נעים חייבים לבצע הדברות שונות של יתושים בדרגת התפתחות היתושים במים. לשם ביצוע הדברות אלו יש להזמין אנשי מקצוע שמתמחים בכך. השיטות למניעת דגירה של יתושים לא תמיד פועלות באופן משביע רצון.כאשר מצב הדברים הוא כזה: הפעולה שיש לנקוט בה היא הדברה של זחלי היתושים במקומות הדגירה שלהם.

סוגים של הדברות שונות שמבצעים מקצוענים : הדברה כימית, הדברה פיזית, והדברה ביולוגית:

הדברה כימית נעשית באמצעות פיזור רעלים במים, בעיקר של קוטלי חרקים כימיים.

הדברה פיזית נעשית על ידי פיזור של חומרים שמנוניים על פני המים וניצול התכונות הביולוגיות של זחלי יתושים.

ההדברה הביולוגית נעשית למעשה באמצעות שימוש באויבים הטבעיים של זחלי היתושים. אויבים אלו של הזחלים הם למשל: טפילים, חסרי חוליות טורפים, צמחי מים טורפים, או דגים שניזונים מזחלי היתושים.

חשוב לציין שהדברת יתושים בדרגה זו מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים בלבד על מנת לקבל הדברות אפקטיביות של המטרד ברמה המקיפה ביותר תוך שמירה על הבטיחות האישית בעת ביצוען.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *