עקרונות מנחים בביצוע הדברה ירוקה בבית

סביר להניח כי לא יימצא האדם אשר חובב מזיקים בביתו או בבית העסק בו הוא עובד, ובדיוק לשם כך יש צורך בביצוע של הדברה כדי להרחיק ולמגר את התופעה. כיום יש עדיפות רבה לשימוש בהדברה ירוקה על פני שיטות אחרות. המטרה של הדברה ירוקה בבית היא להרחיק, להרוג ולצמצם את השפעתם של מזיקים. ההדברה רלוונטית עבור מזיקים מכל המחלקות הטקסונומיות, אך אין ספק לגבי הפופולאריות שלה בתוך בתים בהם קיימים מקקים. המקקים יכולים להופיע באופן בלתי צפוי ולמצוא נחלה בעיקר בתקופת הקיץ. כמו מזיקים אחרים, גם מקקים מחפשים אחר מקום לח, נעים ובעל כמויות מזון גדולות. יחד עם זאת, היום כבר אין סיבה לחיות עם המקקים ואפשר לטפל בהם כהלכה בזכות העקרונות המנחים של הדברה ירוקה.הדברה ירוקה

עבודות הדברה ירוקה בבית מבוצעות רק כנגד בעיה קיימת ולא בתור טיפול מנע. השאיפה היא לבצע את ההדברה באופן יעיל וכך למנוע את הופעת המקקים, אך השיטה עובדת לפי מודל שמנחיל המשרד להגנת הסביבה ולכן היא בעלת מאפיינים ייחודיים. במילים אחרות, על פי המודל לא מבצעים את ההדברה כאשר אין מקקים או כאשר מצב המזיקים אינו מחייב זאת.

התמודדות עם מוקד הבעיה

היתרון הגדול ביותר של הדברה ירוקה בבית הוא התמודדות עם מוקד הבעיה. במקום לפתור את התסמינים כמו בהדברה מסורתית או כימית, הדברה ירוקה בוחנת את מוקד הבעיה ומשתמשת בתכשירים ייעודיים על מנת למנוע פגיעה במרקם העדין של הטבע.

אלו היתרונות של התמודדות עם מוקד הבעיה באמצעות הדברה ירוקה בבית:

–          שימוש בתכשירים בעלי רמת רעילות נמוכה

–          אין צורך בפינוי מאסיבי של הבית מדיירים או חיות מחמד

–          אפשר לצמצם בהוצאות הדברה לאורך זמן

–          היעילות של ההדברה נמשכת

–          מזיקים נוספים שאינם מקקים נמנעים מלהגיע אל האיזור

לסיכום, אין ספק שהשיטות של הדברה ירוקה החלו להשפיע גם על בעלי בתים פרטיים. שיטות אלו נפוצות לצורך קטילה והרחקה של מקקים ויעילותן אינה מוטלת בספק מבחינת הלקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *