מדוע חשוב לבצע טיהור שפכים בישראל והדברה באזורים בעייתיים

מהם בדיוק שפכים ומה יכולות להיות ההשלכות של הצטברות שפכים באזורים בעייתיים

בכדי להבין את החשיבות בתהליכי טיהור שפכים בישראל, ואת הצורך שנולד בהדברה כתוצאה מהצטברות של שפכים, עלינו להבין קודם כל מה הם בדיוק שפכים ומה גורם להצטברות השפכים באזורים בעייתיים כפי שנזכר לעיל. ובכן, שפכים מוגדרים ככל נוזל מימי אשר הושפע על ידי גורמים אנתרופוגניים, כלומר מזהמים. השפכים יכולים להיות פסולת ביתית – ביוב וכדומה, אך בדרך כלל כאשר מדברים על אזורים בעייתיים שזוהמו באופן משמעותי כתוצאה מהצטברות שפכים הכוונה היא לשפכים עירונים, תעשייתיים או חקלאיים. קל להבין, אם כן, שכמות עצומה של מים מדי יום ביומו הופכת למעשה לשפכים, והשפכים האלה, אם מתנהלים איתם בחוסר אחריות, יכולים בהחלט להצטבר באזורים שלא אמורים לקלוט אותם. את סיפורו העגום של נחל הירקון אנחנו מכירים כולם, אך חשוב להבין שגם בסביבה לא מימית שבה מצטברים שפכים התוצאה תהיה לא אסתטית, לא בריאה, ומזיקה מאוד לסביבה – וגם תמשוך בדרך כלל כמות עצומה של מזיקים שבניגוד אלינו, משגשגים בסביבת השפכים.

טיהור השפכים הוא הכרחי כאשר ישנה הצטברות של שפכים, ובדרך כלל נחוצה גם הדברה

  • מדוע חשוב לטהר וכיצד מטהרים? טיהור שפכים בישראל הוא משימה הכרחית כאשר אנחנו מגיעים להצטברות כזו או אחרת של שפכים. כיום, ישנן כמה וכמה דרכים לבצע טיהור איכותי של שפכים גם לאחר שישנה הצטברות קיימת של שפכים, ולא רק מבעוד מועד בתהליך הניקוז שלהם. החל מבריכות חמצון ועד שאיבה איכותית של השפכים והובלתם למתקן טיהור, האופציות קיימות ואם באחריותנו למצוא פתרון למצב הבעייתי אקולוגית, אנחנו צריכים להכיר את מגוון האפשרויות הקיימות בתחום. אם לא נעשה זאת, אנחנו עשויים להגיע למצב שבו הצטברות של שפכים משפיעה השפעה מהותית וקריטית של ממש על המאזן האקולוגי ואפילו על חיי היום יום של התושבים באזור, ולראייה נחל הירקון או הקישון.
  • ומה הקשר להדברה? כאמור, בכל אזור שבו יש צורך לבצע טיהור שפכים בישראל, כלומר אזור מוכה בשפכים מזיקים, בדרך כלל יהיו ריכוזים גדולים של מזיקים, על פי רוב חרקים. הדבר אומר שלעתים יהיה אפילו מסוכן להתחיל לבצע את טיהור שפכים ללא פעולה קודמת של הדברה, ולכן יש לפנות לשירותי הדברה איכותיים שמתמחים בהדברה אקולוגית ובהדברה של מזיקים באזורים בעייתיים שכאלה, בכדי להבטיח את העבודה בטוחה ובסופו של דבר את הסביבה המטוהרת. גם לאחר ביצוע הטיהור – לעתים יש צורך בשירותי הדברה לווידוא הסביבה הנקייה ממזיקים.

הדרך הנכונה למנוע את הצטברות השפכים היא דרך התנהלות אחראית ברמה התעשייתית והעסקית

עוד לפני שאנחנו פונים לאפשרויות של פינוי ושל טיהור קשה באזורים בעייתיים, יש דרך פשוטה למנוע את הצטברות השפכים. התנהלות אחראית ברמה התעשייתית, העסקית או החקלאית, שמתכננת טיהור שפכים בישראל עוד בטרם הם עוזבים את המפעל, פשוט תמנע את המצב הבעייתי כל כך שתיארנו כאן.

153017916

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *