טיפול בעקיצות של פשפש המיטה

המזיק הנקרא פשפש המיטה הוא למעשה המזיק היחיד שנכנס תחת ההגדרה של פשפשים שיש בו נזק פוטנציאלי ממשי לבריאות ולשגרת החיים של בני אדם בסביבת מחייתם. ומהם בכלל פשפשי פשפש המיטה הדברההמיטה? ובכן, מדובר בסוג מסוים וזעיר של פשפשים שטוחים, שאורכם לא עולה על 5 מ"מ, ושסביבת המחייה שלו היא אזורים חשוכים וצרים – בדיוק כמו חרכי וחריצי המיטה ורהיטי הסלון שלנו. כאשר פשפשי המיטה באים במגע עם בני אדם, הם עוקצים אותנו ומיד חוזרים למחבואם, והעקיצה הזאת בדרך כלל תתפתח לפצע מגורה ומגרד, אך לא מסוכן. היוצא מן הכלל בהקשר זה הוא מצב של תגובה אלרגנית – אז עקיצת פשפשי המיטה יכולה להיות גם מסוכנת.

כיצד מטפלים בעקיצות של פשפש המיטה, ומה עלינו לעשות במידה וקיימים פשפשים בבית שלנו?

  • טיפול בעקיצה – בכדי לטפל בעקיצה רגילה של פשפש המיטה, עלינו להתייחס אליה כמו אל כל עקיצה או פצע מגורה אחר – קירור מידי על ידי קרח או תכשיר אלוורה, ומגע מינימלי עם הפצע עד אשר הוא יגליד. במצב שבו הפצע גדל, מתחמם והופך מגורה עוד יותר, מדובר ככל הנראה בתגובה אלרגנית ועליכם לפנות לטיפול רפואי מתקדם יותר.
  • הימנעות מעקיצה – הדרך המובנת מאליה להימנע מעקיצה של פשפשי המיטה היא הדברה יעילה שלהם. כאשר אנחנו חושדים שהבית שלנו נגוע בפשפשי מיטה, אנחנו צריכים לפנות לשירות מקצועי של הדברה, שיוודא תוך מספר ביקורים בביתנו שאנחנו נהנים מסביבה נקייה מפשפשי מיטה לחלוטין.

שירותי הדברה איכותיים חוסכים לכם את הצורך להתמודד עם עקיצות הפשפשים

כמובן שעלינו לדעת כיצד להתמודד עם עקיצתו של פשפש המיטה, מכיוון שלא נוכל לדעת שהבית שלנו נגוע בפשפשים בטרם נפגע מהם – אך לאחר שהבנו זאת, אין לנו סיבה להתעכב ולו שנייה אחת, ועלינו לפנות לשירות הדברה מקצועי. שירות ההדברה המקצועי הוא בדיוק זה שיוודא שהסביבה שלנו תהיה נקייה מפשפשי מיטה, ושאנחנו לא נצטרך להתמודד עוד עם ההשלכות האפשריות של עקיצת פשפשי המיטה בשגרת היום יום שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *