חשיבות ההדברה במערכת הביוב נגד תיקנים

מערכת הביוב הביתית מספקת לנו מגוון רחב של שירותים היגייניים וסניטריים, ואין זה מפתיע שאנחנו צריכים לשמור על המערכת הזו בכדי לאפשר לה אורח חיים מרבי ובזכות זאת תיחסך לנו טרחה עתידית בטיפולה. אך לא תמיד המצב תלוי באופן ישיר דווקא בצוה בה אנו מנסים לשמר על מערכת הביוב, נכון, אם נמנע מלשפוך חומרים שומניים ישירות אל הכיור והאסלה, סביר להניח שאנחנו לא נותנים יד להיווצרות סתימה עתידית, אך אין זה מבטיח לנו כי הסתימה לא תיווצר מחומרים אחרים או אפילו כתוצאה משורשים של עצים הצומחים אל תוך הצינורות. בקיצור, המצב לא באמת בשליטתנו, אך זה לא אומר שצריך להרים ידיים ולא לנסות לשמר על מערכת הביוב, להתחיל לזרוק דברים כבדים לאסלה ולשפוך בקבוקי קנולה שלמים אל תוך הכיור במטבח, לא, מומלץ לנהוג באחריות ולשמר את מערכת הביוב בכדי לא ליצור תקלות אלו בקצב יותר מהיר ובצורה יותר הרסנית. כמובן שתמיד מומלץ לקרוא לאינסטלטור עבור עבודות ביוב שונות.

 

ביוב – מקום משכנם של התיקנים

מעבר לתקלות בסיסיות שלא תמיד תהיה לנו שליטה על האם הן ייווצרו או לא, תגלו שזה לא הכל, אמנם לא ניתן להגדיר את זה בתור תקלה אלא יותר בתור 'מטרד', אך הביוב ידוע ביכולתו למשוך מגוון רחב של תיקנים. תיקנים יכולים ליצור ספקטרום שלם של הפרעות ובעיות משלהם; מחלות, חוסר נעימות כללית, ריח ועוד. ובכדי להוסיף, מערכת ביוב אשר אינה משומרת היטב, תמשוך אליה תיקנים רבים יותר. ולכן אם אינכם נוהגים באחריות ואכן שופכים חומרים אשר אינם מתאימים למערכת הביוב, הדבר עלול להיות שווה ערך לפתיחת דלת הכניסה של ביתכם לתיקנים רבים.

 

הדברת תיקנים בביוב

ישנם טיפולי הדברה שונים בתיקני ביוב אשר ניתן להשתמש בהם, שירותי הדברה אלו יוכלו בקלות לפתור את בעיית המזיקים והתיקנים תוך זמן קצר, וזאת על ידי ריסוס והדברה על ידי חברה מקצועית. חשיבות ההדברה במערכת הביוב למניעת תיקנים ומזיקים הינה רבה, בעיקר מסיבה בריאותית, תיקנים ועכברים למיניהם, מביאים עמם מחלות שונות, מחלות אלו אשר אדם יכול בקלות להדבק בהן. מעבר לכך תיקנים ומזיקים רבים יכולים גם לאכול דרך קירות וצינורות ולגרום למגוון רחב של בעיות שונות אשר היה ניתן למנוע באמצעות ריסוס והדברה.

הדברה בביוב
לסיכום, תיקנים ומזיקים רבים יכולים בקלות להגיע מהביוב מכיוון שהביוב הינו אזור מושלם לגדילתם, תיקנים ומזיקים אלו יכולים להביא עמם מחלות ובעיות רבות אחרות לביתכם, אך ניתן לטפל במזיקים אלו באמצעות ריסוס והדברה במערכת הביוב של ביתכם, מומלץ להתיעץ עם איש מקצוע לגבי תדירות הריסוס והאופן בו הוא מתבצע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *