חיטוי והדברה במאגרי מים למזיקים מפתיעים

ברוב המקרים, כאשר אנו מדברים על שירותי הדברה, הכוונה היא כמובן להדברת המזיקים הקלאסית – נגד תיקנים, דבורים, נמלים, טרמיטים, וכיו"ב. אולם, כאשר אנו מפרטים על החשיבות של חיטוי והדברה במאגרי מים, חשוב להבין שהכוונה היא מעט שונה. גם במאגרי המים יכולים להצטבר מזיקים שונים, אבל כאן אופיים הוא שונה. לא מדובר על בעלי חיים אלא על מזיקים שיכולים לזהם את המים – כך למשל מדובר על צואה של בעלי חיים שהצטברה במאגרים, חלודה שנכנסת לתוך המים ומזהמת אותם, עובש שהצטבר ומזהם, ובקיצור – כל מה שלא נרצה שיכנס למים שלנו.

אז איך מבצעים את החיטוי וההדברה?

  • ריקון ודגימה המאגר – השלב הראשון של חיטוי במאגרי מים הוא בריקון המאגר כולו מהמים המזוהמים. הריקון חשוב גם כדי שלא נמשיך לצרוך מים מזוהמים, אבל גם כדי שנקבל גישה מלאה למאגר עצמו ונוכל לצפות בו, ולהבין עד כמה הוא מזוהם. בשלבים אלו גם ניקח דגימה מהמים המזוהמים במאגר – ונבין האם הם אכן מזוהמים, ואם כן – באיזו מידה.
  • ניקוי המאגר- השלב הבא של חיטוי והדברה במאגרי מים הוא בניקוי של המאגר עצמו. כאן מסירים את הלכלוכים הגדולים והבולטים תוך שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים. כך אפשר גם לזהות האם למשל יש חתיכות של צואה או חלודה שהצטברו בדופן המיכל והם ממשיכים לזהם את המים – וכמובן שמסירים אותם לצמיתות. את הניקוי עושים בין השאר עם מכונות שטיפה מיוחדות בלחץ מים גבוה או בקיטור.
  • טיהור – זה כמובן שלב חשוב מאד בתהליך ההדברה. החיטוי שונה מהניקוי, כי מדובר על שימוש בחומרים שפשוט מטהרים לחלוטין את המאגר מכל מזיק פוטנציאלי שעוד יש בו – כולל חיידקים ובקטריות שנחשבים למזיקים. את החיטוי עושים כמובן אנשים שמורשים לכך עם רישיון מטעם משרד הבריאות.
  • חיטוי מים במאגרי מים

ומה התוצאה הסופית?

בסוף התהליך המלא של חיטוי והדברה במאגרי מים, אתם יכולים לקבל מאגר נקי לחלוטין, טהור ומוכן עבורכם לשימוש. הדבר מאפשר לכם להימנע מצריכה של מים מזוהמים ומזיקים, ולהדביר את כל המזיקים אחת ולתמיד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *