הדברה נגד מזיקים במתחמי אחסנה

כל מי שזקוק לאחסון תכולה של דירה או בית לתקופה ממושכת יודע, שכיום ניתן למצוא מתחמי מחסנים ייעודיים למטרות אלה. ישנן בשוק חברות רבות, המספקות שרותי אחסון בצורת יחידות אחסון פרטיות, שניתן לאחסן בהם תכולת בתים הכוללים רהיטים, מכשירי חשמל ושאר חפצים מסוגים שונים. יחידות אחסון אלה הן פרטיות לחלוטין, וכל לקוח מקבל יחידה משלו עם מפתח משלו. הנוחות והיעילות של מחסנים אלה הגבירו את השימוש בהם, ורבים הזקוקים לשירות זה מוצאים מקומות אלה מאד נוחים ואפילו זולים. אבל יש כמה שאלות שיש לשאול לגבי אחסנת תכולה, ובמיוחד לגבי ריהוט עשוי עץ במקומות אלה, ובראשם שאלת הנזקים העלולים להיגרם להם עם הזמן כתוצאה לחות, חום גבוה, רטיבות ובמיוחד מזיקים.

כך שומרים על הרהיטים שלכם ביחידות אחסון ייעודיות

על מנת לשמור על הרהיטים, ובמיוחד אלה מעץ, יש לוודא כי המחסן מאוורר כראוי, והוא עמיד בפני לחות, רטיבות וחום גבוה. בנוסף, יש לוודא כי המקום עובר הדברה נגד מזיקים, וכאלה יש לא מעט המסוגלים לפגוע ולהזיק לרהיטים שלכם. כיום ישנן בשוק שיטות הדברה רבות לקטילת מזיקים או להרחקתם, ובחלקם עושים שימוש גם במחסנים מסוגים אלה.

ראשית, יש לוודא כי המקום נקי מכל אוכל בכל צורה שהיא, לפני שמכניסים למקום את התכולה ובמיוחד את הריהוט. בנוסף יש לוודא, כי במקום נעשות פעולות הדברה כנגד מזיקים כגון: מכרסמים, חרקים, נמלים וכדומה.

השיטות להדברת מזיקים ביחידות אחסון אלה הן:

  • ·         הדברה באמצעות רעלים כימיים
  • ·         הדברה באמצעות חומרים ירוקים (אורגנים)
  • ·         הדברה באמצעים אלקטרוניים

הדברה באמצעות רעלים כימיים – זוהי אחת הדרכים הוותיקות והאפקטיביות להדברת מזיקים. מדובר ברעלים כימיים חזקים במיוחד, המפוזרים במקומות שונים במחסנים ובסביבות המחסנים, על מנת למנוע חדירת מכרסמים וחרקים אחרים לתחומי המחסנים. חדירת מזיקים עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים לריהוט וגם ליתר התכולה במקום. חומרים אלה אמנם חזקים, אך הם מזיקים גם לאדם ולסביבה, ולכן השימוש בהם כיום הולך ופוחת.

הדברה ירוקה – הדברה זו דומה להדברה הכימית, אלא שהשימוש שנעשה בה הוא בחומרים אורגניים בלבד. חומרים טבעיים אלה אינם מזיקים לסביבה ולאדם, והם נחשבים מאד ידידותיים, פרט לאותם מזיקים שאותם הם אמורים לדביר. עם חומרים אלה ניתן להדביר מכרסמים, נמלים ושאר חרקים מזיקים. כיום הולך וגובר השימוש בחומרי הדברה ירוקה מהסיבות הידועות לכולנו, והמודעות לשמירה על איכות הסביבה.

הדברה אלקטרונית – סוג הדברה זה גם הוא נחשב למאד ידידותי והוא אינו עושה שימוש בחומרי הדברה כלל, אלא נועד להרחקת המזיקים מן המקום. בשיטה זו נעשה שימוש במכשירים אלקטרוניים המשדרים תדרים מאד גבוהים שאינם נקלטים באוזן אנושית, אך כן נקלטים ודוחים את המזיקים השונים. הפעלת מכשירים אלה מרחיקה את המזיקים מן האיזור ללא צורך בקטילתם הפיזית. מכשירים אלה יעילים כנגד יונים, עכברים, תיקנים, עטלפים וכדומה. גם הדברה באמצעות ויברציות נפוצה כיום, ונעשה בה שימוש להברחת חפרפרות ומכרסמים אחרים, וכן שימוש באמצעות שדות אלקטרו מגנטיים המיועדים להברחת נמלים, בגלל רגישותם הרבה של הנמלים לשדות אלקטרו גנטיים אלה.

הדברת יחידות אחסון אלה חשובה ביותר, ויש לוודא זאת לפני שמחליטים על חברת אחסנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *