הקדימו תרופה למכה – לפני המלחמה בצעו הדברה!

סוגי הדברהחדר הממ"ד שבדירתכם, חייב להיות תמיד נקי מפני מזיקים וטפילים שונים. יש לזכור, שבזמן אזעקת אמת, אתם נכנסים במהירות לממ"ד, ולעתים צריכים לשהות בתוכו כמה שעות ולעתים אף מספר ימים. כעת, חשבו על מצב שבו אתם נמצאים כמה שעות בממ"ד – ולפתע אתם מגלים נחיל נמלים או כמה תיקנים מסתובבים. הדבר יכול לגרום לתחושת חרדה עמוקה מאד, שמלובה בלאו הכי במצב הביטחוני הבעייתי. כמובן שאז גם אי אפשר לרסס אותם – שכן אתם נמצאים ביחד איתם בחדר אטום, והדבר בעייתי במיוחד. לכן, כדאי לדאוג מראש להדברה בממ"ד, במידה ואתם מזהים שם מזיקים. אז איך מבצעים את ההדברה בממ"ד בצורה יעילה?

על מה חשוב וכדאי לשים דגש

  • העדפה להדברה ירוקה – ראשית, במידה ואתם מעוניינים להדביר מזיקים בממ"ד, יש להעדיף אמצעי הדברה ירוקה, גם אם עלותם גבוהה יותר. מדוע? הדברה ירוקה היא כזו אשר פוגעת, אך ורק במזיק עצמו, ולא בבני אדם או בחיות מחמד. הדברה רגילה דורשת פינוי מהבית, והיא כמובן מסוכנת יותר. אלא שבחדרי הבית הרגילים והמאווררים, הסיכון שלה בכל זאת נמוך יותר מאשר בממ"ד – שהוא אטום לגמרי, ולכן חומרי ההדברה הרעילים עלולים עוד להישאר. הדבר אמנם לא אמור לקרות, ומדביר איכותי אמור ממילא לדאוג שהחדר יהיה בטיחותי לשימוש מקץ כמה שעות, אך במקרה של הדברה ירוקה, בכל זאת מדובר על הפחתת סיכונים משמעותית מאד, ולכן יש להעדיף אותה.
  • מתי להזמין הדברה? – אחת השאלות בנוגע להדברה בממ"ד, היא מתי בכלל יש צורך ליצור קשר עם מדביר. בסופו של דבר, אם הופיע תיקן בממ"ד, אין זה אומר שיש נחיל תיקנים שמחכה לכם. עם זאת, מאחר שמדובר על חדר רגיש במיוחד, כדאי בכל זאת לא לקחת סיכונים. אם כבר ראיתם שני מזיקים באזור הממ"ד – כדאי ליצור קשר עם שירות הדברה שיגיע ויבדוק את המצב.
  • הדברת הממ"ד כחלק מהדברה כללית – חשוב מאד לציין, שבמידה ואתם מזמינים הדברה כללית לכל הבית, אסור לפסוח על הממ"ד. אנשים לעתים נוטים להתבלבל, ולחשוב שמכיוון שהממ"ד הוא חדר אטום, מזיקים לא יכולים לחדור אליו. אולם יש לזכור שבזמני שגרה הממ"ד פתוח לרווחה, והמזיקים יכולים להגיע אליו ממש כמו לכל חדר אחר.
  • הצבת מלכודות – לעתים, יהיה צורך בהצבת מלכודות בסביבת הממ"ד, בעיקר בכדי ללכוד מכרסמים שונים, שאפשר שהחליטו לקבוע את מושבם באזור הממ"ד. מכיוון שפעמים רבות הממ"ד משמש גם כחדר משחקים או עבודה, חשוב להציג לדיירי הבית את המיקום של המלכודות, בכדי שידעו להתרחק מהם. כדאי גם להרחיק את חיות המחמד מאזור הממ"ד לאחר הצבת המלכודות.

ההחלטה החכמה ביותר

בסופו של יום, הטיפול הטוב ביותר להדברת הממ"ד הוא כמובן הטיפול המונע. לכן, אם אתם מזמינים הדברה כללית לבית, דאגו שהמדביר יטפל היטב גם בממ"ד. במקרה שבו אתם מזהים מזיקים בסביבת הממ"ד, חשוב מאד לא להמתין – וליצור קשר עם שירותי הדברה באופן המהיר ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *